Ливерпул - Челзи
Анализа на натпревари

Ливерпул – Челзи: Сините играат одлично на Енфилд, но сега црвените се големи фаворити

Во дербито на денот во недела на Енфилд играат Ливерпул – Челзи. Домаќинот е блиску до титулата, но не смее да си дозволи ниту еден кикс до крајот на сезоната. Сити има лесна задача викендов, […]

Челзи - Манчестер Сити
Анализа на натпревари

ЕФЛ Куп – финале: Челзи – Манчестер Сити, Челзи во хаос, Сити изгледа незапирлив

Во финалето на ЕФЛ Купот играат Челзи – Манчестер Сити. Доколку овој меч се одиграше пред еден месец, тогаш ќе кажев дека шансите за трофејот се израмнети. Но сега, огромен фаворит за победа е Манчесер […]

Манчестер Сити - Челзи
Анализа на натпревари

Манчестер Сити – Челзи: Тактичка анализа за битката меѓу Гвардиола и Сари

Манчестер Сити го доживеа својот прв пораз во сезоната токму од Челзи, кога загуби во декември со 2:0 на Стемфорд Бриџ. Но Пеп Гвардиола ќе се сети дека неговата екипа доминираше во секој сегмент, а […]

Тренери
Анализа на натпревари

Челзи – Манчестер Сити: Сари и Пеп си спремаат сопки, тактичка анализа за големото дерби

Викендов во Премиер Лигата ќе го следиме супер интересното дерби помеѓу Челзи и Сити. Овој меч привлекува огромно внимание поради многу причини. Меѓусебе ќе играат два претеденти за титулата предводени од двајца тренери кои претпочитаат […]

Тотенхем - Челзи
Анализа на натпревари

Тотенхем – Челзи: Тактичка анализа и предлог тип за лондонското дерби

Викендов Лондон ќе биде во центарот на вниманието во фудбалска Англија, па и пошироко. На Вембли ќе се одигра големото гратско дерби меѓу Тотенхем и Челзи. Двете екипи си имаат свои математики, но едно е […]

дерби на денот
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Искушување на „ѓаволот“ на Стемфорд Бриџ

Деветтото коло од Премиер Лигата ќе биде отворено со големо дерби на Стемфорд Бриџ каде ќе се сретнат домаќинот Челзи и Манчестер Јунајтед. Сари иде според планот – Челзи се уште не е поразен! Многу […]

Вести

Корисни обложувачки совети за дербито Манчестер Јунајтед – Челзи!

Викендов на програмата во Премиер лигата е големото дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Челзи и дуел на кој многумина од вас сигурно ќе сакаат да се обложат. „Сините“ од Лондон оваа сезона под водство на […]

Вести

Челзи – Ливерпул втора рунда: Најава, анализа и предлог тип!

Денес на програмата во Премиер лигата е големото дерби помеѓу Челзи и Ливерпул кои само пред три дена играа во рамките на Лига купот, а тогаш „сините“ успеаа да ги нокаутираат „црвените“ на домашен терен. […]

специјал тикет
Вести

Специјал тикет за натпреварот Њукасл – Челзи

Денес во рамките на третото коло од англиската Премиер Лига, во 17:00 се сретнуваат екипите на Њукасл и Челзи. Во овој натпревар Челзи е апсолутен фаворит, но во секој случај ќе гледаме интересен натпревар. Ние […]

Челзи - Арсенал
Анализа на натпревари

Челзи – Арсенал: Сари и Емери бараат кредити за продолжение од сезоната !!!

Веќе во второто коло од Премиер Лигата ќе го проследиме големото лондонско дерби меѓу Челзи и Арсенал. Двата тима сезонава ја стартуваат со нови тренери, со нови филозофии, а ова е голем тест и за […]