Премиер Лига 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Од денес на теренот ќе ги гледаме и премиерлигашите во Англија. Можеби сите играчи не се одморени од Мундијалот во Русија, но тоа е тоа… Започнува најјаката фудбалска лиган светот!

Манчестер Јунајтед – Лестер – 3+ @ 1.8 во Coinbet24

Летото во Манчестер помина со жалбите од Мурињо за  тоа како играчите ќе дојдат исцрпени, како нема пари за појачување и слично. На крај несреќата дојде. Матиќ е опериран, Погба можно е да оди во Барселона, а спектакуларни траснфери за купување на фудбалери немаше. Лестер остана без Марез, а малку фалеше Мурињо да го продаде Мегвајер. Тешко е да се прогнозира првиот натпревар, но според историјатот на меѓусебни дуели, типуваме 3+.
Регистрирај се на Coinbet24

Њукасл – Тотенхем – Г.Г @ 1.87 во Bet365

Петлите не потрошија ниту цент во овој прелазен рок, но Покетино поседува добар состав, па единствен проблем му беше да не замине некој. Сега се спомнува можност за заминување на Роуз во Шалке. Њукасл со добриот финиш го осигура опстанокот и Бенитез конечно дозволи Митровиќ да оди во Фулам. Замените се довоедени, стигнаа Сер, Дубравка, Јонг и Кенеди и сезона може да почне. Сепак сме во дилема кој е поблиску до триумф, па затоа типуваме на голови.
Регистрирај се на Bet365

Хадерсфилд – Челзи – 2 @ 1.67 во Coinbet24

Плавите најверојатно го препуштија Комјунити шилд на Манчестер Сити, бидејќи не извадо неколку главни играчи. На Стемфорд Бриџ стигна нов тренер, Маурицио Сари од Наполи, а Конте замина. Желбата на Роман Абрамовиќ е враќање на титулата, но прашање колку е тоа реална замисла. Што се однесува до домаќинтие не сме на чисто. Опстанокот кој го изборија минатата сезона беше голем успех, но обично втората сезона е кобна за тимовите кои доаѓаат ов Чемпионшип. Првиот испит ќе биде тежок, особено Челзи ако биде комплетен.
Регистрирај се на Coinbet24

Фулам – Кристал Палас – 1 @ 2.35 во Coinbet24

Деби во Премиер Лигата ќе има Славиша Јокановиќ, а тоа навистина е го заслужи. Го оформи тимот, а стигнаа и засилувањата. Дојдоа Сери, монтоја, а се очекува и Вијето. „Орлите“ од Кристал Палас ќе имаат уште една турболентна сезона, но сигурно ќе се трудат да го избегнат минатогодишното сценарио. Фулам би требало со победа да го обележи повратокот во англиската елита.
Регистрирај се на Coinbet24

Вотфорд – Брајтон – 0-2 @ 1.64 во Bet365

Уште еден натпревар каде што е тешко да се предвиди победникот. Стршните како и минатата сезона немаат големи амбиции, а опстанокот ќе им биде голем успех. Ниту со брајтон не сме начист, освен повторно ако игра цврсто со мал број голови. Поради сето ова ние типуваме 0-2 гола.
Регистрирај се на Bet365

Борнмут – Кардиф – Т12+ @ 2.10 во Bet365

Црешите го дочеквуаат повратинкот од Велс, екипата на Кардиф. Едниот велшки клуб се слизна во Чемпионшип, но затоа Кардиф го зазеде неговото место. Домаќинот изигра неколку добри натпревари во контролниот период, односно издвои победа над Марсеј и Леванте, а ремизираше со Севиља.
Регистрирај се на Bet365

Вулверхемптон – Евертон – Г.Г @ 1.87 во Coinbet24

Волците се повторно премиерлигаши и ќе сакаат на старт да се засладат со „карамелите“. Но, тоа ни во најмала рака нема да биде лесно, иако титмот од Гудисон има големи амбиции оваа година. Имаа и минатата сезона потрошено многу пари, но не се прославија баш најдобро. Евертон тешко дека ќе биде главен во градот, бидејќи и Ливерпул се засилија одлично. Домаќинот ќе има поддршка од трибините и се ќе направи за да освои три бода. Сепак реми е најреално и тоа со голови.
Регистрирај се на Coinbet24

Ливерпул – Вест Хем – 3+ @ 1.47 во Bet365

Колку ќе може да издржи машинеријата од Клоп ќе ни стане јасно после дуелот со Вест Хем. Ливерпул не се штедеше во преодниот рок, па поголемите познавачи на фудбалот сметаат дека ќе бидат единствени конкуренти на Сити за титулата. Проблемот на стартот може да биде што повеќе првотимци се изморни и прашње е со кој состав ќе истрча на Енфилд. Вест Хем се соочува со повреди, односно Керол и Ланчини се надвор од составот. Се надеваме на голови.
Регистрирај се на Bet365

Саутемптон – Барнли – 0-2 @ 1.61 во Coinbet24

Неверојатна срежа имаше Саутемптон во финишот на минатата сезона, кога на волшебен начин, после победата над Свонси, обезбеди опстанок. Сите го имаа отпишано овој клуб, но тие навистина блеснаа. Барнли е оптеретен со настапот во квалификациите за Лига Европа, едвај ги поминаа Шкотите, а сега имаат тешка обврска со Турците. Тоа практично значи шанса за домаќините, но ние не очекуваме голеада.
Регистрирај се на Coinbet24

Арсенал – Манчестер Сити – 3+ @ 1.62 во Bet365

Арсенал ја започнува ерата без Арсен Венгер на клупата, конечно и тоа се случи. Французинот го замени Шпанецот, Унаи Емери, поранешниот тренер на ПСЖ. Сити ја освои титулата, надмоќно, како што умее Гвардиола, но сега ќе биде главна мета на останатите клубови.  Можеби сите аудити на Пеп нема да бидат спремни за старт, но голови на Емирати ќе има.
Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*