Дерби
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Арсенал – Манчестер Јунајтед, Солскер се снаоѓа подобро од Емери со проблемите

30-то коло во англиската Премиер Лига ќе се комплетира со големото дерби помеѓу Арсенал и Манчестер Јунајтед. Двете екипи си имаат одредени проблеми, но Солскер во моментов се снаоѓа многу подобро од Емери на клупата. […]

Манчестер Јунајтед - Ливерпул
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Манчестер Јунајтед – Ливерпул, тактичка анализа и предлог тип

Дербито на 27-то коло во англиската Премиер Лига ќе се одигра во недела и тоа меѓу Манчестер Јунајтед – Ливерпул. Ова ќе биде меч помеѓу две екипи со сличен систем и двајца тренери со ист […]

Манчестер Јунајтед - ПСЖ
Анализа на натпревари

Манчестер Јунајтед – ПСЖ: Без Кавани и Нејмар, Манчестер стана фаворит преку ноќ

Манчестер Јунајтед е домаќин на ПСЖ во првиот 1/16 финален натпревар во фудбалската Лига на Шампиони. ПСЖ до пред некој ден беше фаворит, но откако стана јасно дека ќе настапи без Кавани и Нејмар, се […]

Вести

Арсенал – Манчестер Јунајтед: На „топџиите“ ќе им треба тешка артилерија да го запрат овој Јунајтед!

Големо дерби ќе се одигра вечерва во четвртфиналето од ФА Купот, помеѓу двете најтрофејни екипи во ова натпреварување, Арсенал и Манчестер Јунајтед. Двата тима играат одлично во последно време и во одлично расположение влегувата во […]

Дерби
Анализа на натпревари

Ливерпул – Манчестер Јунајтед: Тактичка анализа, Клоп или Мурињо!?

Ливерпул го започнува овој натпревар со 16 бодови предност во однос на Манчестер Јунајтед. Од оваа гледна точка, тешко е да се направи случај за тие да не го продолжат својот позитивен пат до шампионскиот […]

Манестер Сити - Манчестер Јунајтед
Анализа на натпревари

Тактичка анализа: Битката за Манчестер ќе ја решат мали нијанси, без разлика на фаворитската улога на Сити

Манчестер Сити – Манчестер Јунајтед, дуел кој е еден од најпривлечните оваа недела во фудбалска Европа. Сити е голем фаворит за победа, но така беше и минатата сезона кога Јунајтед славеше со 2:3 на Етихад […]

Јувентус - Манчестер Јунајтед
Анализа на натпревари

Јувентус – Манчестер Јунајтед: Може ли Јунајтед до изненадување!? (Анализа и предлог тип)

Во еден од најинтересните дуели во Лигата на Шампиони, кои на програмата се во среда ќе играат Јувентус – Манчестер Јунајтед. Јуве и во Англија славеше победа, па и сега е фаворит за победа. Мурињо […]

дерби на денот
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Мурињо и Роналдо – Кој ќе има кошмар на „својот“ Олд Трафорд?

Оваа недела на програмата е третото коло од најелитното натпреварување во Европа, Лигата на шампиони. Дефинитивно најинтересниот натпревар на ова коло ќе се игра на Олд Трафорд помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус. Манчестер Јунајтед: „Црвените […]

дерби на денот
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Искушување на „ѓаволот“ на Стемфорд Бриџ

Деветтото коло од Премиер Лигата ќе биде отворено со големо дерби на Стемфорд Бриџ каде ќе се сретнат домаќинот Челзи и Манчестер Јунајтед. Сари иде според планот – Челзи се уште не е поразен! Многу […]

Вести

Корисни обложувачки совети за дербито Манчестер Јунајтед – Челзи!

Викендов на програмата во Премиер лигата е големото дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Челзи и дуел на кој многумина од вас сигурно ќе сакаат да се обложат. „Сините“ од Лондон оваа сезона под водство на […]