Ливерпул - Евертон
Анализа на натпревари

Ливерпул – Евертон: Мерсисајд дербито секогаш нуди голема борба и неизвесност

Би било лудо да се нарече овој натпревар “второ дерби” ова коло во Премиер Лигата, покрај мечот Манчестер Јунајтед – Тотенхем. Ако се тргне настрана моменталниот квалитет на екипите, ова е поголемо дерби од било […]

Мурињо
Анализа на натпревари

Ман.Јунајтед – Тотенхем: Мурињо се враќа на Олд Трафорд, но како агресор

Манчестер Јунајтед е домаќин на Тотенхем во еден од најинтересните натпревари од 15-то коло во англиската Премиер Лига. Враќањето на Мурињо на Олд Трафорд за прв пат откако доби отказ од тимот е привлечно само […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Од вторник до четврток ќе се одигра вонредното 15-то коло во англиската Премиер Лига. Најинтересните дуели ќе бидат во вторник. Мирињо со Тотенхем за прв пат се враќа во Манчестер Јунајтед откако доби отказ од […]

Љунберг
Анализа на натпревари

Норвич – Арсенал: Може ли Љунберг да ги врати насмевките на навивачите на Арсенал!?

Отказот кој го доби Емери од Арсенал го привлекува вниманието на островот овој викенд. Сите со нетрпение очекуваат да видат како ќе изгледа Арсенал без него на клупата. Љумберг е привремено решение, а Норвич е […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во англиската Премиер Лига на програмата се натпреварите од 14-то коло. Овој викенд нема да следиме голем дерби меч, но има неколку интересни средби за обложување, а јас очекувам и сигурни победи на големите фаворити. […]

Шефилд Јунајтед - Манчестер Јунајтед
Анализа на натпревари

Шефилд – Ман.Јунајтед: Може ли тимот на Солскер против најголемото изненадување во Премиер Лигата

Шефилд Јунајтед е домаќин на Манчестер Јунајтед во единствениот меч од Премиер Лигата кој е на програмата во недела. Јунајтед е фаворит, но Шефилд влегува во овој натпревар од подобра позиција на табелата, нешто во […]

Манчестер Сити - Челзи
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Сити – Челзи, домаќинот не смее да си дозволи кикс против разиграниот Челзи

Дербито на колото во англиската Премиер Лига ќе се одигра на Етихад, каде Манчестер Сити е домаќин на Челзи. Сити нема веќе право на грешки, ако сака да остане во чекор со Ливерпул, но Челзи […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

По репрезентативната пауза, во Премиер Лигата се враќаат натпреварите од 13-то коло. Има доста интересни средби и едно големо дерби. Но ова коло големо внимание привлекува и враќањето на Мурињо во Англија и неговото деби […]

Ливерпул - Манчестер Сити
Анализа на натпревари

Ливерпул – Ман.Сити: Енфилд стана неосвоива тврдина, но Сити не смее да си дозволи пораз

Ливерпул – Манчестер Сити е дербито на 12-то коло во англиската Премиер Лига. Ова е меч кој може да даде одговори на многу прашања поврзани со титулата оваа сезона. Ако домаќинот слави ќе создаде речиси […]

Лестер - Арсенал
Анализа на натпревари

Лестер – Арсенал: Лисиците можат да му го скратат престојот на Емери во Арсенал

Лестер е домаќин на Арсенал во еден од најинтересните натпревари од саботната програма во Премиер Лигата. Домаќинот е во одлична форма, а веќе и не ги крие своите големи амбиции. Од друга страна Арсенал е […]