Светско Првенство во кошарка
Светско првенство во кошарка – Кина 2019

СП во кошарка – Ден 2: Најава, анализа и предлог типови

За разлика од првиот ден кога немаше вистински дерби меч со исклучот на дуелот Нигерија – Русија, вториот ден од Светското Првенство во кошарка ни носи многу поинтересни натпревари. Канада – Австралија и пред се […]

Вести

Натпревар со драстичен пад на коефициентот (31.08.2019)

Многу често во оваа категорија ви предлагаме натпревари со високи коефициенти, а често и тие натпревари се добитни. Хусеин Деј – Белуиздад 2 @2.40 Натпревар од најсиланта алжирска лига каде почетната квота за победа на […]

Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес (31.08.2019)

Уплатата често се покажува како одличен показател за добивка, се надеваме дека така ќе биде и денес. Ридинг – Чарлтон 1 @2.06 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 16.147 евра од кои дури 83% односно […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (31.08.2019,21:00) Јувентус – Наполи

Серија А 2-ро коло, 31.08.2019: Јувентус – Наполи, ТИП ГГ Јувентус оваа сезона ја започна со нов тренер, но во првиот меч не се забележаа големи промени во играта. „Бјанконерите“ запишаа победа против Парма, но […]

Светско Првенство во кошарка
Светско првенство во кошарка – Кина 2019

СП во кошарка – Ден 1: Најава, анализа и предлог типови

Првиот ден на Светското кошаркарско првенство во Кина не ни носи голем дерби меч, но затоа има неколку интерсни дуели кои привлекуваат големо внимание. На програмата ќе бидат натпреварите од групите А, Б, Ц и […]

Вести

Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.08.2019)

Многу често во оваа категорија ви предлагаме натпревари со високи коефициенти, а често и тие натпревари се добитни. Браво – Триглав 1 @1.66 Натпревар од словенската прва лига каде почетната квота за победа на домаќинот […]

Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес (30.08.2019)

Уплатата често се покажува како одличен показател за добивка, се надеваме дека така ќе биде и денес. Кан – Ле Авр 2 @2.78 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 21.700 евра од кои дури 75% […]

Група Х
Светско првенство во кошарка – Кина 2019

СП во кошарка – Група Х: Во групата на смрта Австралија, Литванија и Канада во борба за првото место

Конечно, време е да ја анализираме последната група на Светското првенство во кошарка, која ќе се игра во индустрискиот град Донгуан. Инаку, наречена „Група на смрта“, во групата Х се наоѓаат три селекции „моќници“: 6-рангирана […]

Група Г
Светско првенство во кошарка – Кина 2019

СП во кошарка – Група Г: Франција и Германија без конкуренција во групата

Натпреварите од Групата Г ќе се играат во модерната метропола Шенжен, која е дел од мегаполисот Делта на реката Перл и граничи со други големи урбани центри како Хонг Конг и Донгуан. Двете европски екипи […]