Евертон - Ливерпул
Анализа на натпревари

Мерсисајд дербито пред празни трибини, Евертон по ЛЕ, Ливерпул по рекорди

На самиот старт од продолжувањето на Премиер Лигата ќе го следиме големото градско дерби, или Мерсисајд дербито, Евертон – Ливерпул. Ќе биде чудно едно од најголемите и најстари дербија во Англија да се следи без […]

Ливерпул - Атлетико Мадрид
Анализа на натпревари

Ливерпул – Атл.Мадрид: Домаќинот мора да нападне, но Симеоне го чека токму тоа

Ливерпул загуби на првиот меч со Атлетико Мадрид со 1:0, но никој не може да го отпише тимот пред време. Поразот е незгоден, не постигнаа гол на гости и сега не само што мораат да […]

Челзи - Ливерпул
Анализа на натпревари

Челзи – Ливерпул: Лампард сака трофеј во ФА Купот, Клоп би требало да калкулира

Челзи е домаќин на Ливерпул во 1/8 финалето од ФА Купот. Да се играше овој меч во Премиер Лигата, Ливерпул ќе беше фаворит. Но тешко е да се предвиди со каков тим ќе излезе Клоп. […]

Атлетико Мадрид - Ливерпул
Анализа на натпревари

Атл.Мадрид – Ливерпул: Ќе следиме тактичко надмудрување меѓу Симеоне и Клоп

Атлетико Мадрид е домаќин на Ливерпул во првиот 1/8 финален меч од Лигата на Шампионите. Ќе следиме тактичко надмудрување меѓу двајца големи менаџери, Симеоне и Клоп и тој дуел ќе биде подеднакво интересен како и […]

Ливерпул
Анализа на натпревари

Вест Хем – Ливерпул: Домаќинот е катастрофален, гостите рушат рекорди

Вест Хем е домаќин на Ливерпул во заостанатиот натпревар од 18-то коло во англиската Премиер Лига. Се знае кој е кој, а единствената предност на Вест Хем е домашниот терен кој во последно време и […]

Наполи - Ливерпул
Анализа на натпревари

Вулвс – Ливерпул: Тимот на Клоп изгледа совршено, Вулвс се врати на победите но …

Вулверхемптон ја прекина црната низа која стартуваше уште пред Божиќниот период, но сега игра против Ливерпул во доста незгоден момент за нив. Црвените не знаат за пораз, а не примаат ниту голови. Клоп сака рекорди, […]

Анализа на натпревари

Ливерпул – Ман.Јунајтед: Клоп нема да пропушти да слави над Јунајтед

Дербито на 23-то коло во Премиер Лигата се игра на Енфилд, каде Ливерпул ќе го пречека Манчестер Јунајтед. Се знае кој е фаворит на овој меч, но кога играат овие две екипи никогаш не изостанува […]

Ливерпул
Анализа на натпревари

Тотенхем – Ливерпул: Црвените секогаш се мотивирани кога играат против Мурињо

Дербито на 22-то коло во англиската Премиер Лига ќе се одигра на Хутспур стадионот во Лондон каде Тотенхем е домаќин на Ливерпул. Овој меч привлекува внимание од секоја гледна точка и вистинските љубители на фудбалот […]

ФИФА
Анализа на натпревари

Ливерпул – Монтереј: Европскиот шампион со сите сили кон светската титула

Во второто полуфинале на Светското клубско фудбалско првенство ќе играат европскиот шампион Ливерпул и шампионот на централна и северна Америка, Монтереј од Мексико. Се знае кој е фаворит и во тоа нема никаква дилема, но […]

Ливерпул - Евертон
Анализа на натпревари

Ливерпул – Евертон: Мерсисајд дербито секогаш нуди голема борба и неизвесност

Би било лудо да се нарече овој натпревар “второ дерби” ова коло во Премиер Лигата, покрај мечот Манчестер Јунајтед – Тотенхем. Ако се тргне настрана моменталниот квалитет на екипите, ова е поголемо дерби од било […]