Лајпциг - Тотенхем
Анализа на натпревари

Лајпциг – Тотенхем: Нагелсман повторно ќе го надмудри Мурињо!?

Лајпциг заврши голем дел од работата со победата на гости кај Тотенхем од 0:1. Сега останува само да го комплетираат впечатокот. Мурињо има проблеми со повредени фудбалери, а се наоѓа и во лоша серија па […]

Тотенхем - Лајпциг
Анализа на натпревари

Тотенхем – Лајпциг: Дуел меѓу “старата” школа на Мурињо и “новата” на Негелсман

Тотенхем е домаќин на Лајпциг во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. Тешко е да се каже кој е фаворит на овој меч, па и на овој двомеч. Но многу привлечна е и битката меѓу […]

Астон Вила - Тотенхем
Анализа на натпревари

Астон Вила – Тотенхем: Домаќинот во се подобра форма, Спарси бараат победа пред дуелот со Лајпциг во ЛШ

Астон Вила игра добро во последно време и успеа да излезе од опасната зона. Но Тотенхем нема пораз на шест меча по ред и сакаат серијата да трае што подолго, особено пред важниот 1/8 финален […]

Тотенхем - Саутемптон
Анализа на натпревари

Тотенхем – Саутемптон: Дуел од ФА Купот, кои ќе биде на рамниште на Премиер Лигата

Тотенхем е домаќин на Саутемптон во рамките на 1/16 финалето на ФА Купот. Ова е возвратен натпревар, откако првиот меч на Сент Мери заврши нерешено 1:1. Сега фаворитската улога е кај домаќинот и покрај тоа […]

Тотенхем - Манчестер Сити
Анализа на натпревари

Тотенхем – Ман.Сити: Мурињо и Гвардиола повторно еден против друг

Тотенхем е домаќин на Манчестер Сити во дербито на колото во Премиер Лигата. По овој меч остануваат само уште 13 натпревари и се чини дека надежите на Спарс за настап во Лигата на Шампиони следната […]

Ливерпул
Анализа на натпревари

Тотенхем – Ливерпул: Црвените секогаш се мотивирани кога играат против Мурињо

Дербито на 22-то коло во англиската Премиер Лига ќе се одигра на Хутспур стадионот во Лондон каде Тотенхем е домаќин на Ливерпул. Овој меч привлекува внимание од секоја гледна точка и вистинските љубители на фудбалот […]

Мурињо
Анализа на натпревари

Ман.Јунајтед – Тотенхем: Мурињо се враќа на Олд Трафорд, но како агресор

Манчестер Јунајтед е домаќин на Тотенхем во еден од најинтересните натпревари од 15-то коло во англиската Премиер Лига. Враќањето на Мурињо на Олд Трафорд за прв пат откако доби отказ од тимот е привлечно само […]

Група Б
Анализа на натпревари

Лига на Шампиони – Група Б: Фаворитите ќе ја оправдаат својата улога против аутсајдерите

Во групата Б од фудбалската Лига на Шампиони фаворитите играат против аутсајдерите и се очекува оние првите да ја оправдаат фаворитската улога. Баерн Минхен гостува во Белград кај Црвена Звезда, додека Тотенхем ќе го пречека […]

Тотенхем
Анализа на натпревари

Тотенхем – Црвена Звезда: Можат ли гостите да ја искористат лошата атмосфера кај Спарси!?

Растресениот до темел Тотенхем ја пречекува белградска Црвена Звезда во рамки на третото коло од групата Б во фудбалската Лига на Шампиони. Тотенхем е катастрофален сезонава, додека Звезда по победата над Олимпијакос сега гледа далеку […]

Тотенхем - Баерн Минхен
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Тотенхем – Баерн Минхен,Спарси непрепознатливи, Ковач си го најде местото во Баерн

Тотенхем на Хутспур стадионот во северен Лондон е домаќин на германскиот шампион Баерн Минхен во дербито на денот. Ова е најинтересниот натпревар во вторник во Лигата на Шампиони и дуел во кој би требало да […]