Бундеслига 31-во коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Ни преостануваат само четири кола до крајот на Бундеслгиата која оддамна не била толку неизвесна и интересна. Се уште не се знае кој ќе биде шампион, а ниту кој ќе оди во Цвајт.

Аугсбург – Леверкузен – 2

Домаќините требаше да дојдат на граница од елиминација, па да започна со добрите игри. Аугсбург врза два триумфи и тоа убедливи. Прво во Франкфурт го победија Ајнтрахт, а потоа на домашен терен го декласираа Штутгарт и ги надминаа проблемите околу опстанок. Баер се уште не се откажува од Европа, па веруваме дека ќе се бори до самиот крај. Двојката во 1хBet се плаќа со коефициент 1.78.

Дортмунд – Шалке – 3+

Овој дуел ќе биде еден од најважните ова коло. Ривалитетот на двете екпи е епски, а моменталната ситуација на табелата нема големо значење. Минатата година Шалке беше вицешампион, а сега Дортмунд се бори за титула. Овде очекуваме голема борба и многу неизвесности, па затоа решивме да типуваме на голови. Наш предлог за овој дуел е 3+, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.53.

Ајнтрахт – Херта – 1

Големи шанси испушти Ајнтрахт во Волфсбург, па можеби веќе сега ќе обезбедеа ЛШ за наредната сезона. Орлите водеа до 90-та минута, а потоа следуваше контра напад и реми. Херта е веќе на распуст. Берлинците веќе 6 кола се без победа, а серијата од пет порази ја прекинаа со реми против Хановер на домашен терен. Очекуваме доминација на домаќините и нивна победа. Коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 1.43.

Хановер – Мајнц – 2-3

Можеби северњаците ја пропуштија последната шанса во Берлин каде што не победија, но барем ја прекинаа серијата од 8 порази по ред. Математички, Хановер се уште може да се стигне до позиција која води во бараж, но мора да победува, а да бидеме искрени тешко е тоа да се оствари. Мајнц нема апсолутно никакви проблеми, па можат да играат порелаксирано на овој дуел. Наш предлог е 2-3 гола, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.07.

Фортуна – Вердер – ГГ

Големо разочарување доживеаа момците од Бремен во ½ финалето од Купот против Баерн. Поразени беа на домашен терен, но беа рамноправни со шампионот. На тој начин Вердер врза два порази по ред и тоа од Баварците. Домаќинот врза два порази и падна на 10-то место, па веруваме и дека нема што повеќе да очекуа од оваа сезона. Ова е идеален натпревар за голови, па типуваме ГГ. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.54.

Лајпциг – Фрајбург – 3+

Биковите играат фантастично во вториот дел од сезоната. Елиминацијата од ЛЕ како да им ги олесна околностите, па од тогаш немаат изгубено ниту еднаш. Фрајбург е во долниот дел на табелата, но нема кој знае колку проблеми со опстанокот. Тие беа убедливо поразени од Дортмунд, а пред тоа им одолеа Баерн. Очекуваме ефикасен дуел, па затоа предлагаме 3+. Коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 1.53.

Штутгарт – Менхенгладбах – 0-2

Домаќините се без победа на последните шест натпревари и вистинско чудо е како се уште се во игра за опстанок покрај таквиот учинок. Нешто слично може да се каже и за Мнехенгладбах кога е во прашање ЛШ, бидејќи зедоа само еден бод на домашен терен во последните шест натпревари.Ова ќе биде тврд натпревар и очекуваме мал број голови. Наш предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.10.

Хофенхајм – Волсфбург – 1

Домаќинот е во одлична серија на која не и се гледа крајот. Во претходните 6 дуели победија 5 пати, а еднаш ремизираа. Така стигнаа и до шестото место, а од нивното учество во ЛШ ги делат само три бода. Волците  останаа далеку од Европа, бидејќи се на 9-та позиција со 45 бода и 5 бода помалку од своите ривали. Коефициентот за победа на Хофенхајм е одличен и изнесува 1.53 во 1xBet.

Нинберг – Баерн 2/2

Баерн е се поблиску до двојната круна. Во средата славеа во Бремен и се пласираа во финалето од купот, а финалето ќе ги играат на 25-т мај против Лајпциг. На домаќините очајно има требаат бодови, но со оглед на тоа дека и на Баерн им се потребни, тие ќе треба да ги побараат на друго место. Овде очекуваме доминација на Баерн и типуваме 2/2. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.44.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*