Головите не се присутни кога се сретнуваат овие два ривали!

традиција

Денес од 17:30 во рамките на 5-то коло од белоруската прва лига се сретнуваат екипите на Динамо Минск и Неман.

Динамо Минск се наоѓа на 4-та позиција и после 4 изиграни натпревари имаат освоено 10 бода преку 3 победи и 1 реми.

Неман е нешто полошо пласиран и се наоѓа на 7-та позиција со вкупно освоени 6 бода и учинок од 2 победи и 2 порази.

Во последните пет меѓусебни дуели кога се сретнале овие два ривали головите не било многу присутни, односно на сите тие дуели постигнати се по два гола најмногу.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.50 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*