Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

ФИНАЛЕ НА МУНДИЈАЛОТ: Франција и Хрватска на чекор до бесмртноста – најава, кофициенти, состави

Стигнавме и до самиот крај на Мундијалот, денес се игра големото финале на Мундијалот! Хрватска ги сонува најубавите фудбалски соништа во кои веруваа само најхрабрите навивачи на оваа селекција. На стартот од првенството ја победија […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Белгија и Англија се разочарани, но бронзата понекогаш свети како злато: Анализа и предлог тип!

Денес во 16 часот репрезентациите на Белгија и Англија по втор пат ќе ги одмерат силите на Мундијалот, но овој пат за освојување на бронзата. Двата тима се сретнаа во последното коло од групната фаза, […]

мундијал финале
Вести

Мундијалското финале е на прагот: Спремни сте за добивка?

На долгоочекуваниот Мундијал кој оваа година се одржуваше во Русија му се ближи крајот. Се сретнавме со многу изненадувања, но сепак Хрватска и Франција се сосема заслужено во финале. Сега кога сме веќе на крајот […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Англија против историјата, Хрватска за историја: Анализа и предлог тип!

Репрезентациите на Англија и Хрватска вечерва на стадионот „Лужники“ во Москва ќе се бодат за последниот билет кој води во големото финале. За Англичаните победата ќе значи второ финале на СП, по она во 1966 […]

Фудбалери типови
Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со анализа и типови за денешното полуфинале

На ред е второто полуфинале на Светското Првенство во Русија. Хрватска и Англија ќе бијат битка за влез во финалето и дуел со Франција. Со свои анализи и предлог типови ќе ви помогнат Ќумбев, Брдаровски […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Франција и Белгија во битка да го освојат светот: Состави, анализа, предлог тип

Репрезентациите на Франција и Белгија денес во Санкт Петербург ќе го дадат првиот финалист на Светското првенство. Дербито на соседите според многумина ќе биде „финале пред финалето“, па победникот од овој меч ќе се смета […]

најдобар играч
Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Обложувалниците се изјаснија: Ова се коефициентите за најдобар играч на Мундијалот!

На Мундијалот веќе му се гледа крајот. Се разбира дека кога ќе заврши натпреварувањето се прогласува победничката репрезентација,второто и третото место. Освен тоа, тука се и наградите за најдобар стрелец, односно кој постигнал најмногу голови, […]

Фудбалери типови
Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гача и Брда со анализа и предлог тип за полуфиналето

Време е за полуфинале на Светското Првенство. Денес на програмата е можеби поинтересното полуфинале, помеѓу Франција – Белгија. Двете селекции покажаа одлични игри досега и која и да победи, тоа нема да биде незаслужено. Повторно […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Фудбалерите типуваат за вас: Гача, Брда и Ќумбев со предлог типови за денешните дуели на СП

Синоќа го дознавме првото полуфинале, а денес ќе бидат познати и репрезентациите кои ќе играат во второто полуфинале. Повторно Ќумбев, Брдаровски и Гачевски со свои анализи и предлог типови ќе се обидат да ви помогнат […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

НАЈАВА четвртфинале: Шведска и Русија сонуваат за нови изненадувања – коефициенти, состави…

Вечерва се играат вторите четвртфинални натпревари на Мундијалот во Русија, по кои ќе го добиеме и парот за второто полуфинале. Од 16:00 часот на во „Космос Арената“ во Самара ќе играат Шведска и Англија, за […]