Премиер Лига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Викендов во англиската Премиер Лига се играат натпреварите од 6-то коло. Во ова коло нема голем дерби натпревар, но има неколку натпревари кој привлекуваат големо внимание и ќе донесат неизвесност но и интересен фудбал.

Фулам – Ватфорд – ГГ @ 1.64 во 1хBet

На некој начин, може да се каже дека ова ќе биде дерби во Премиер Лигата и тоа според игрите на двете екипи оваа сезона. Фулам е нов премиерлигаш, има по една победа и реми и три победи но игра се подобро и подобро. Сите уживаат во играта на овој тим. Но уживаат и во игрите на Ватфорд кој минатото коло го забележа првиот пораз по четирите победи. Ќе следиме со сигурност интересен, но и неизвесен меч.

Барнли – Бурнемут – Х2 @ 1.43 во 1хBet

Барнли по историската мината сезона, сега си се врати на старите навики. Екипата има очаен старт на сезоната, се наоѓа на последното место и тоа со едно реми и 4 порази. Освен тоа тие не успеаа да се пласираат ниту во групната фаза на Лигата на Европа. Најавите се дека против Бурнемут сакаат победа и добра серија, но Бурнемут е одличен сезонава. Со 3 победи и по едно реми и пораз, може да се каже дека оваа екипа е пријатно изненадување досега.

Кардиф – Манчестер Сити – 2-2 @ 1.57 во Coinbet24

Сите е огромен фаворит за победа на овој меч. Тие ќе направат се за да слават победа по шокантниот пораз од Лион пред неколку дена во Лигата на Шампиони. Пеп нема да дозволи два порази во серија, а нивниот противник е како створен да се победаи. Можете да пробаре да одиграте со неколку варијанти за повисок коефициент, но во сите да вметнете победа на Сити.

Кристал Палас – Њукасл – Х2 @ 1.74 во Coinbet24

Домаќинот има солиден старт со две победи и три порази досега и ако се спореди нивниот почеток од минатата сезона кога тие рушеја негативни рекорди, можат да бидат задоволни досега. Њукасл пак имаше добар преоден рок, но тоа досега не се одрази позитивно врз резултатите. Тимот е предпоследен со само едно реми, но мора да се напомене дека тие досега одиграа со Челзи, Арсенал, Сити и Тотенхем. По еден таков пеколен распоред, конечно можат да здивнат и да очекуваат бодови од овој меч.

Лестер – Хадерсфилд – 1 @ 1.66 во 1хBet

Сопственикот на Лестер го одврза кесето во преодниот рок и може да се каже дека оваа екипа има стварно добар тим сезонава покриен на сите позиции. Со две победи и три порази сепак тимот одигра под очекувањата. Хадерсфилд веројатно ќе се бори за опстанок. Домаќинот е фаворит, па можеме да кажеме дека гостите првата сезонска победа треба да ја бараат на друго место.

Ливерпул – Саутемптон – 1-1 @ 1.64 во Coinbet24

Ливерпул е страшен сезонава, едноставно оваа екипа игра како по ноти и очигледно дека тешко ќе се најде екипа која може да ги сопре. Црнетите имаат максимални 5 победи во Премиер Лигата, а во вторникот славеа над ПСЖ со 3:2 во Лигата на Шампиони целосно надигрувајќи го моќниот француски тим. Саутемптон и така игра слабо, а на овој меч нема што да бара премногу.

Манчестер Јунајтед – Вулверхемптон – ГГ @ 1.93 во Coinbet24

Јунајтед имаше лош старт, но некако успеа да врзе две победи во Премиер Лигата, па и да ја додаде победата кај Јанг Бојс во Лигата на Шампиони оваа недела. Полека тимот влегува во посакуваниот и очекуван ритам, но сега ќе има тешка задача. Вулфс игра одлично сезонава и има само бод помалку од Јунајтед. Оваа екипа со португалско – шпански шмек, дефинитивно може да биде изненадување на сезоната.

Брајтон – Тотенхем – 2 @ 1.80 во 1хBet

Тотенхем прв пат по две години, односно две сезони забележаа два порази во серија. На тие порази во Премиер Лигата, ако се додаде и поразот во Лигата на Шампиони од Интер, тоа с евеќе три порази. Време е за победа на овој тим, а коефициентот не е воопшто лош. Брајтон е солиден, но е далеку од Спарси во секој поглед.

Вест Хем – Челзи – 2 @ 1.66 во 1хBet

Челзи под водство на Сари игра одлично сезонава. Тимот според играта се разликува од Челзи во изминатите сезони, но на убав, многу подобар начин. Први се на табелата, имаат максимални 5 победи, а победија и во Лигата на Европа. Од друга страна Вест Хем конечно освои бодови минатото коло, но ќе остане на нив и по ова коло.

Арсенал – Евертон – 1 @ 1.50 во 1хBet

Емери со Арсенал стартуваше со два порази, но сега има серија од три победи во домашниот шампионат и победа во Лигата на Европа во четвртокот. Тимот игра се подобро и подобро и нема да запре тука. Евертон пак играше добро на стартот, но сега падна со формата. Тимот има голем број повредени фудбалери а тоа се одразува негативно врз резултатите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*