Ла Лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд продолжуваат натпреварите од 24-то коло на шпанската Ла Лига. За разлика од минатото коло кога имавме големо дерби, овој пат нема такво нешто, но тоа незначи дека нема да биде интересно.

Еибар – Хетафе – 2

Во првиот натпревар од 24-то коло на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Еибар и Хетафе. Фудбалерите на Еибар во последно време прикажуваат сјајни партии, па успеаа да стигнат до 10-то место на табелата. Во последните четири кола не знаат за пораз, а во тој период остварија две победи и две реми. Овој пат во гости им доаѓа екипата која ја има сезоната од соништата, Хетафе. Имено, тие се наоѓаат на фантастичното петто место, односно целат кон Европа следната сезона. Сметаме дека гостите имаат предност, а коефициентот за нивната победа во 1хBet е 4.00.

Селта – Леванте – 1

Сигурно е дека сите очекуваа многу подобра сезона за екипата од Виго. Имено, Селта моментално се наоѓа на катастрофалното 16-то место и нема сомнеж дека до самиот крај ќе се борат за опстанок. Леванте пак ги надмина тие проблеми и на некој начин имаат сигурен опстанок. Во минатото коло беа поразени од Алавес, а тоа е третиот натпревар без триумф. Ние ви предлагаме победа за домаќините со коефициент 1.80 во 1xBet.

Рајо Валекано – Атлетико Мадрид – 2

Фудбалерите на Рајо Валекано врзаа неколку победи, па успеаа да се тргнат од опасната зона. Оваа екипа прво доживеа пораз на домашен терен од Леганес, а во минатото коло изгуби од Алавес, па повторно стигнаа на местото кое води во Сегунда. Атлетико Мадрид е во мала криза, а тоа го докажаа и во последното коло кога Реал Мадрид им одржа час по фудбал. Како и да е овде станува збор за разлика на квалитет, па Атлетико Мадрид има предност. Коефициентот за нивна победа на овој дуел во Bet365 изнесува 1.70.

Реал Сосиедад – Леганес – 3+

Домаќините да играа исто добро на домашен терен како и на гости, тогаш сигурно ќе беа на топ 3 позиции во Ла Лига. Сепак, тоа не се случи, па затоа се наоѓаат и на 9-та позиција на табелата. Од друга страна ЛЕганес со добра серија резултати стигна д о11-то место и сметаме дека ќе надмина сите грижи околу опстанокот. На овој натпревар очекуваме ефикасност, односно најмалку 3 гола. Коефициентот во 10Bet за тоа изнесува 2.54.

Барселона – Ваљадолид – 4+

Вистинска реткост е фудбалерите на Барселона да не победат на два натпревари по ред во шпанското првенство. Имено, ти врзаа два реми резултати против Валенсија и Билбао. Сепак, останаа на лидерската позиција, но Реал Мадрид им се приближи. Ваљадолид игра многу променливо оваа сезона, па затоа и се наоѓа на 15-то место на табелата. Овој пат очекуваме после два неуспеси, Барселона да убедливо да победи и да ни приреди голеада. Типуваме 4+ во 1xBet со коефициент од 1.80.

Реал Мадрид – Жирона – Г.Г

Иако не ја започнаа најдобро оваа сезона, фудбалерите на Реал во последно време прикажуваат фантастични партии, а во прилог за тоа говори и последниот натпревар против градскиот ривал Атлетико Мадрид. Што се однесува до фудбалерите на Жирона, тие имаат тешки денови. Имено, Жирона е на последното место кое гарантира опстанок во лигата и имаат само 1 бод повеќе од критична позиција. Овде очекуваме отворен натпревари по еден гол во двете мрежи. Коефициентот во 10Bet за тоа изнесува 2.00.

Валенсија – Еспањол – 3+

Еден од поинтересните натпревари во 24-то коло ќе се игра на Местаља каде што Валенсија ја пречекува екипата на Еспањол. На прв поглед ова се две екипи кои имаат значајно различна сезона засега. Имено, Валенсија играше катастрофална на почетокот на сезоната, додека Еспањол пак имаше одличен старт. И двете екипи често знаат да играат со голови, па сметаме дека овој натпревар ќе биде таков. Типуваме 3+ во 1xBet со коефициент од 2.00.

Виљареал – Севиља – 1Х

Сигурно ова ќе беше дерби на колото доколку Виљареал не играше катастрофално оваа сезона. Имено, не треба да се споменува повеќе дека Виљареал се најголемото разочарување оваа сезона. Тие се наоѓаат на претпоследното место на табелата и до последен здив ќе се борат за опстанок. Севиља игра нешто послабо во последно време, па својот пласман во ЛШ го доведоа во прашање. Формата им е катастрофална, па затоа предност даваме на домаќините. Предлагаме 1Х во Bet365 со коефициент од 1.43.

Бетис – Алавес – 3+

Ова ќе биде еден од најинтересните натпревари во ова 24-то коло. Овој дуел ќе одлучува за шестата позиција на табелата. Бетис во минатото коло беше поразен од Леганес и тоа убедливо со 3-0, додека до пред тој натпревар тие имаа одличен скор на домашен терен. Алавес е најпријатното изненадување оваа сезона и се наоѓа на чекор до пласман во ЛЕ, а тоа за нив е голем успех. Во минатото коло без поголеми проблеми ја совладаа екиапта на Леванте и на тој начин ја прекинаа серијата од три врзани порази. Ве советуваме да играте на голови и тоа 3+. Коефициентот во 1xBet за тоа изнесува 2.12.

Хуеска – Атлетик Билбао – 3+

Последниот натпревар се игра во понеделник помеѓу Хуеска и Атлетик Билбао. Хуеска сите ја отпишавме пред време. Имено, оваа екипа конечно се пробуди и запиша едно реми и две важни победи. Билбао од друга страна после катастрофалниот почеток игра се подобро и подобро. Во минатото коло го докажаа тоа и направија голем успех така што ремизираа против Барселона. Сигурно е дека домашната екипа ќе сака да стигне до три бода, но Билбао не е за потценување. Очекуваме најмалку 3 гола, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.30.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*