Уште еден ефикасен натпревар на островот!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на 32-то коло од вториот ранг на англискиот фудбал, Чемпионшип, се сретнуваат екипите на Милвол и Шефилд.

Милвол моментално се наоѓа на 20-та позиција со вкупно освоени 30 бода преку 7 победи, 9 реми и 14 порази.

Шефилд е нијанса подобро рангиран и ја зазема 16-та позиција со вкупно освоени 39 бода преку 10 победи, 9 реми и 11 порази.

На последните девет меѓусебни дуели кога се сретнуваат овие ривали, и едните и другите постигнуваат најмалку по еден гол на сите тие дуели. Доколку се продолжи таа традиција, тогаш имаме на „менито“ одличен коефициент.

Наш предлог:

Двата тима да постигнат гол @ 1.96 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*