Серија А 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Викденов се игра 21-то коло во Серија А кое ќе ни донесе две големи дербија и неколку возбудливи натпревари.

Сасуоло – Каљари 1

Сасуоло имаше одличен старт на сезоната и во еден момент беше во горниот дел од табелата, но потоа следуваше пад во формата. Во моментов тимот игра „топло-ладно“, но Сасуоло е домашна екипа, која одлично игра на домашен терен. Каљари се наоѓа на 13-то место со пет бода помалку од Сасуоло, но се далеку од зоната за испаѓање, па немаат многу причини за грижа. Веруваме во победа на домаќинот и нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 2.00

Сампдорија – Удинезе 3+

Сампдорија моментално се наоѓа на 8-то место и сигурно до крајот на сезоната ќе се бори за излез во Европа. Во последните два меча освои само еден бод, а минатото коло испушти победа во последните секунди против Фиорентина. Од друга страна Удинезе е на само 4 бода од зоната за испаѓање и за нив сите бодови се важни. Овој меч ни „мириса“ на многу голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“,а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 2.13

Милан – Наполи ГГ

Милан врза две победи по ред и се искачи на 4-та позиција, па ова ќе биде сериозен тест за „росонерите“. Предност сигурно ќе биде домашниот терен, а Гатузо на располагање ќе го има и новото засилување Пијатек. За Наполи ова е дуел на вистината. Доколку успеат да победат на ова гостување ќе останат во трка за Скудетото, во спротивно тоа ќе остане само сон. Тимот е во добра форма и на последните пет меча запиша четири победи, но Сан Сиро е секогаш незгодно гостување за Наполи. Веруваме дека ќе има голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.76

Киево – Фиорентина 2

По се изгледа дека Киево следната сезона ќе игра во Серија Б, иако има уште многу до крајот на првенството. „Магарината“ имаат многу проблеми оваа сезона и се на последното место на табелата. Фиорентина се засили во зимскиот преоден рок, минатото коло се спаси од пораз, па сега нема право на кикс. Квалитетот е на нивна страна и во Верона доаѓаат по трите бода, а веруваме и дека ќе ги освојат. Тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.80

Аталанта – Рома ГГ

Дуел од самиот врв на табелата, двете екипи се борат за излез во ЛШ и разликата меѓу нив е само два бода. Аталанта во последно време игра фантастично и на последните два меча постигна неверојатни 11 гола. Рома е во серија од три победи во ред, но ова по традиција е незгодно гостување за „волчицата“. Двата тима играат ефикасно и очекуваме голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 1.50

Парма – СПАЛ 1

Парма во еден период беше најпријатното изненадување во првенството, но во последно време има пад на формата. Сепак, „млакарите“ се наоѓаат на 9-то место на табелата и имаат реални шанси да се борат за излез во Европа. Немаат победа на домашен терен веќе три меча, па немаат право на кикс во овој дуел. СПАЛ до крајот на сезоната го чека грчевита борба за опстанок, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 2.53

Болоња – Фросиноне 1

Болоња многу се засили во зимскиот преоден рок, но минатото коло испушти победа против СПАЛ. Тимот се бори за опстанок и ова е одлучувачки дуел за иднината на тренерот Инзаги. Доколку не го победи директниот конкурент ќе добие отказ. Фориноне е на предпоследното место на табелата и тешко дека ќе успее да избори опастанок. Болоња се наоѓа пред императив победа и очекуваме да ги освои трите бода. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.60

Торино – Интер ГГ

Торино оваа сезона игра „топло- ладно“, но моментално не е во добра форма и на последните пет меча запиша само една победа. Сепак, „биковите“ играат одлично против големите екипи оваа сезона. Интер минатото коло ја прекина серијата на победи и ремизираше против Сасуоло, па сигурно ги сака трите бода од ова гостување. Веруваме дека на овој дуел ќе има голови на двете страни.Тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 2.00

Лацио – Јувентус 2

Лацио и оваа сезона се бори за место во Лигата на шампиони и моментално заостанува два бода од четвртата позиција. Сепак на гости им доаѓа актуелниот шампион и целта секако е да се обидат да останат непоразени. Од друга страна Јувентус оваа сезона ги руши сите рекорди и е голем фаворит за победа на „Олимпико“. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 1.86

Емполи – Џенова ГГ

Емполи се наоѓа на само три бода од зоната за испаѓање и до крајот на сезоната го чека грчевита борба за опстанок. Главен адут на „тосканците“ е домашниот терен па ќе се обидат да соберат што е можно повеќе бодови кога играат пред своите навивачи. Џенова минатото коло загуби од Милан и остана без најдобриот стрелец, но сепак на ова гостување доаѓа по бодови. Очекуваме голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*