Лига на шампиони 4-то коло (1 дел): Најава, анализа и предлог типови

Лига на Шампиони

Денес на менито ги имаме натпреварите од 4-то коло на ЛШ. Првиот ден не очекуваат два феноменални дуели, односно Наполи – ПСЖ и Интер – Барселона.

Црвена Звезда – Ливерпул – 2&3+ @ 1.66 во 1xBet

Се докажа како точно фактот дека Звезда тешко ќе излезе на крај со овие екипи. Вистина, Звезда му зеде 2 бода на Наполи, но потоа доживеа два убедливи порази во Париз и Ливерпул. Од друга страна Англичаните се во топ форма, а и овој натпревар им е од голема важност. Очекуваме да излезат во комплетен состав и да победат.

Монако – Клуб Бриж – Г.Г @ 1.61 во Coinbet24

Oви две екипи се уште немаат победа во својата група и веќе сега е јасно дека тие можат да се борат само за Лига Европа. Монако е во страшна криза какв што не се памети во последните 50 години. Во првенството имаат само седум бода, а тоа не е вообичаено за нив. Бриж играше големо дерби во Белгија и ремизираше со 1:1. Нашето очекување за овој дуел е по еден гол на двете страни.

Атлетико Мадрид – Дортмунд – 1 @ 1.83 во Bet365

Пред две недели Борусија беше декласирана од овој противник. Мора да признаме дека тој исход не изненади, но Дортмунд уште еднаш ја покажа одличната форма. Атлетико освои само бод на гостувањето во Леганес, па Барселона му побегна уште два бода во домашното првенство. Ќе биде одличен натпревар, а сметаме дека домаќините се поблиску до победа.

Интер – Барселона – Г.Г @ 1.68 во Coinbet24

На Меаца доаѓа страшната Барселона, дури и кога го нема Меси во тимот. Интер конечно се врати на старите патеки и стана тоа што некогаш беше. Каталонците славеа во Барселона, но сега имаат прилика за реванш. И на едните и на другите им зависи резултатот од ПСВ и Тотенхем, па главни кандидати за понатаму се токму овие клубови. Овој викенд Интер беше убедлив против Џенова, додека Барса се изваде во касните 80-ти минути.

Наполи – ПСЖ – 3+ @ 1.53 во Bet365

Фантастичен меч изиграа овие две екипи на Паркот на Принцовите во последното коло од ЛШ. Мечот заврши без победник, но Наполитанците ги делеа само неколку секунди од победа. Анхел Ди Мариа не дозволи да се случи тоа и постигна преубав гол за овој клуб да запише бод. Наполи има кикс над Звезда, но и бонус победа над Ливерпул. Очекуваме голема борба, отворен натпревар и голови.

Порто – Локомотива – 1 @ 1.38 во 1xBet

Португалците со победа во Москва покажаа дека се најјаки во оваа најслаба групата. Нивниот пласман во втората рунда, после седум бода од три натпревари, не би требало да се доведе во прашање. За разлика од ЛШ, Локомотива игра одлично во руската Премиер Лига и врза пет последователни победи. Сметаме дека Русите нема што да бараат на овој натпревар.

Шалке – Галтасарај – 1 @ 1.59 во Coinbet24

Многу тензија имаше во Истанбул пред две недели, но сепак резултатот беше 0-0. Воглавно, натпревар како натпревар, ги разочара фанвовите на фудбалот, па сега Шалке арената ќе се бара оправдување.  Шалке беа успешни во Бундеслигата, но желба им е да продолжат во Лигата на шампиони. Имаа среќа со жребот, а засега резултатот им е две реми и една победа. Туррците се исцрпени од последното дерби со Фенербаче, бидеќи водеа со 2:0, а сето тоа го прокоцкаа за неколку минути.

Тотенхем – ПСВ – T12+ @ 1.37 во 1xBet

Холанѓаните доаѓаат на Вебли по шанса да бидат барем трети, а тоа би ги задоволило нивните апетити. Немаше Тотенхем среќа во досегашните натпреварувања. Прво на Меаца ја прокоцкаа победата, а пред две недели водеа и во Ајндховен, но триумфот и таму не го сочуваа. Ако победат ПСВ ќе имаат прилика да го стигнат и Интер, но им е потребен резултат и од дербито во Меаца. Како и да е има многу математики, но ние очекуваме домаќините да постигнат два гола.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*