Тикет на денот (четврток, 08.03.2018)

Во четврток на програмата се првите натпревари од 1/8 финалето на Лигата на Европа. На нашиот Тикет на денот, се најоа три мечеви од ова натпреварување. Два типа се на конечен победник, а еден на голови.

Борусија Дортмунд – Салзбург – 1 @ 1.53 во 10Bet

Милионерите од Дормунд во последното коло ремизираа против Лајпциг. Австрискиот шампион после многу неуспешни години, успеа конечно да остави траг и во Европа. Голема работа веќе направија со елиминацијата на Сосиедад, но против Дормунд повторно се аутсајдери, посебно на првиот меч во Германија. Борусија успеа да избегне елиминација од Аталанта, па не веруваме дека против Австријците ќе направат кикс.
Регистрирај се на 10Bet

Лацио – Динамо Киев – 1 @ 1.44 во Marathonbet

Римјаните за само четири дена преживеаа два тешки удари. Прво беа елиминирани од Купот, а потоа Јувентус ги победи со гол во последните секунди. Време е конечно Лацио да ги израдува своите навивачи, а овој меч доаѓа во вистински момент за тоа. Украинците се мачеа против АЕК минатото коло и се пласираа во оваа рунда без победа против нив. Освен тоа Динамо Киев важи за домашна екипа кога во прашање се евро натпреварите, па единица се поставува како логичен тип.
Регистрирај се на Marathonbet

Марсеј – Атлетик Билбао – ГГ @ 1.91 во Unibet

Нашите очекувања се дека ова ќе биде еден крајно интересен, но и неизвесен меч. Патникот би требало да се реши во Шпанија, но на овој прв меч блага предност има Марсеј. Сепак Билбао сезонава покажа во неколку наврати дека може да биде доста опасен како гостин и очекуваме да постигне барем еден гол во Франција.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*