Тикет на денот од Лигата на Европа (четврток, 22.02.2018)

Четврток е ден за Лига на Европа. На програмата се реванш натпреварите од 1/16 финалето на ова натпреварување. Има доста интересни средби, ќе има и голема неизвесност на некој од натпреварите. Ние одбравме три меча за Тикетот на денот кои добро ги анализиравме и за кои веруваме дека ќе поминат нашите предлог типови.

Лацио – Стеауа – 1 @ 1.30 во Pinnacle

Лацио на големо изненадување загуби во Романија на првиот меч со 1:0. Сега пред нив е тешка задача да ја оправдаат фаворитската улога, бидејќи резултатот е незгоден. Не смеат да примат гол, а мораат да дадат и тоа само по себе говори за тешката задача на Лацио. Сепак конечно по 5 меча Лацио славеше во Серија А минатиот викенд и би требало да продолжи со победите. Разликата во квалитет меѓу Лацио и Стеауа е голема и ќе дојде до израз во Рим.
Регистрирај се на Pinnacle

Зенит – Селтик – 1 @ 1.60 во Unibet

Селтик во Шкотска славеше победа од 1:0, но во Русија е печен за пораз. Искрено, Селтик беше подобар тим на првиот меч и заслужено победи. Но Зенит потроши еден куп пари на трансфери, има поквалитетен тим и ќе игра дома и сако трофеј од Лигата на Европа. Студеното време ќе им биде од полза на мечот со Селтик, бидејќи температурата ќе се движи околу -10 степени во Санкт Петерсбург за време на мечот. Шкотите против себе ќе го имаат студот, навивачите и амбициозните фудбалери на Зенит.Регистрирај се на Unibet

Аталанта – Борусија Дортмунд – ГГ @ 1.50 во 10Bet

Од овие две екипи не може да се очекува ништо друго, освен ефикасност. Првиот дуел во Германија заврши со резултат 3:2. Нешто слично очекуваме и овој пат. Двете екипи играат офанзивно, а овој пат Аталанта мора да нападне од самиот стартг. Тоа ќе остави простор за Дортмунд и јасно е дека и германците ќе бидат опасни. Едноставно нема причина да не веруваме дека двете екипи ќе постигнат барем по еден гол.Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*