Бундеслига 17-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Стигнавме и до разделбата со Германците, барем до средината на првиот месец од наредната година. Зимската пауза не е долга и ќе трае помалку од месец дена, а веќе на 18-ти јануари започнува новата битка.

Дортмунд – Менхенгладбах – Г.Г3+ @ 1.78 во 1xBet

Водечкиот Дортмунд киксна кога најмалку очекувавме и тоа на гостувањето кај Фортуна. Поразот од Фортуна ја смали разликата во однос на првиот следбеник, имењаокт од Менхенгладбах, па евентуалниот неуспех ќе им зададе проблеми. Менхенгладбах забележа сигурен триумф во дуелот со Нинберг во вонредното коло и така успеа да ја зачува позицијата. На овој дуел очекуваме ефикасност и голови.

Леверкузен – Херта – Г.Г @ 1.63 во Coinbet24

Тренерот од Леверкузен може слободно да се нарече „мачка“. Тој сигурно има девет животи. Само што му го спремија отказот, тој забележа неочекуван триумф над Баерн и на некој начин се спаси. Херта потфрли против Агусбург и освои само еден бод на домашен терен. Паднаа на осмото место и највероајтно овој тим нема квалитет за врвот на табелата. Играјте на голови, според нас тоа е најсигурно.

Хановер – Фортуна – Г.Г @ 1.61 во Bet365

Многу важен дуел за опстанок ќе се игра на северот од Германија. Хановер ја дочекува Фортуна, а две екипи во мечот влегуваат со добро расположение после успехот во вонредното коло. Домаќинот зеде бод на гостувањето кај Фрајбург,  но врза пет натпревари без победа, додека гостинот славеше над лидрот од Дортмунд. Дизелдорф умее да биде опсен во гости, па да се типува конечен тип е малку тешка работа, па затоа ние решивме да предложиме тип на голови.

Нинберг – Фрајбург – 1 @ 2.60 во 1xBet

Ова е важен меч за домаќините. Тие мора да победат како знаат и умеат, во спротивно ќе имаат проблем во втроиот дел од сезоната. Тимот кој во претходните шест кола освои само еден бод, тешко дека ќе има избор. Фрајбург не спаѓа во самиот врв на табелата, па затоа им е вистинска шанса на домаќините. Очекуваме доминација и победа за Нинберг.

Лајпциг – Вердер – 1 @ 1.56 во Coinbet24

Лајпциг беше многу блиску до освојување на бодови во Минхен против Шампионот, но Рибери не им го дозволи тоа. Тој резултат не не изненади посебно, бидејќи Лајпциг прикажува доста добра игра во последно време. Вердер игра доста променливо и воопшто не може да му се верува. Изгубија од Дортмунд, а ремизираа против Хофенхајм. Овој пат предноста ја даваме на домаќинот.

Штутгарт – Шалке – 0-2 @ 1.72 во Bet365

Во тмурна атмосфера го дочекуваат овој дуел и едните и другите. Домаќинот во вонредното коло уште еднаш потклекна на гостување, додека Шалке претрпе горчина против фармацевтите. Шалке нема победено во Бундеслигата на последните четири натпревари, а ни како гостин не знае за победа од 6-ти октомври. Овде единствено што очекуваме е мал број голови.

Ајнтрахт – Баерн – Г.Г3+ @ 1.84 во 1xBet

Жесток дуел не очекува во Франкфурт на Комерцбанк арената. Домажинот е желен за реванш за убедливиот пораз во Супер купот, а Баерн сака да стигне поблиску до Дортмунд. Орлите зедоа четири бода во минатата седмица, а со тоа го прекинаа периодот од два последователни порази. Овде гостите се фаворити, но очекуваме голема борба и повеќе голови.

Аугсбург – Волфсбург – Г.Г @ 1.77 во Coinbet24

Ова е дуел на две екипи кои се во различна форма. Домаќинот е без победа на претходните седум натпревари, но барем ја прекина серијата од четири порази со две последователни реми. После бодот против Шалке играа нерешено и во Берлин. Агусбург е во долниот дел од табелата, а ништо чудно да се најдат и на црвените позиции. Волците сега почнуваат со игра. На последните пет натпревари победија четири пати, а еднаш изиграа нерешено. Волфсбург ќе цели кон победа, но колку ќе успее ќе видиме за неколку дена. Вие играјте на голови и тоа по еден во двете мрежи.

Хофенхајм – Мајнц – 1 @ 1.49 во 1xBet

Нешто чудно се случува со хофенхајм. Немаат изгубено на последнтие девет натпревари, но ги нема во врвот на табелата. Причината за тоа е големиот број нерешени резултати. Хофенхајм стана вистински мајстор за реми. Мајнц ремизираше со Ајнтрахт на домашен терен и тој исход ги задоволи двата ривалите. Овде очекуваме победа за домаќинот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*