На последните 12 натпревари никогаш не се постигнати повеќе од 2.5 гола!

традиција

Денес од 21:30 во рамките на португласката втора лига ќе се сретнат екипите на Оливеирензе и Ешторил.

Оливеирензе е на 16-та позиција со вкупно освоени 12 бода преку 2 победи, 6 реми и 5 порази.

Ешторил е на одличанта трета позиција со вкупно 26 бода кои ги има освоено со 8 победи, 2 реми и 3 порази.

На последните 12 меѓусебни натпревари кога се сретнуваат овие екипи, никогаш не е надмината границата од 2.5 гола по натпревар, па нашето очекување е дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Вкупно голови – ПОД 2.5 @ 1.70 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*