Бундеслига 16-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Денес и утре во Бундеслигата ќе се изигра вонредното 16-то коло, а во викендот 17-тото, па потоа следува пауза до 18 јануари следната година.

Менхенгладбах – Нинберг – Т12+ @ 1.39 во 1xBet

Познато е дека Борусија од Менхенгладбах има префектен учинок оваа есен на домашен терен. Изиграни се седум натпрвари и на сите седум издвоени се победи. Менхенгладбах ја има втората позиција и после ремито без голови против Хофенхајм, но тоа е благодарение на гол разликата. Иннберг е поразен на домашен терен од Волфсбург, па сега е без триумф на последните девет натпревари. Очекуваме доминација на домаќините.

Фортуна – Дортмунд – 2 @ 1.51 во Coinbet24

Во лош момент кај домаќинот стигнува лидерот. Фортуна после три натпревари без победа, славеше против Фрајбург, но се уште е во зоната на испаѓање од Бундеслигата. Милионерите беа подобри од Вердер на домашен терен и официјално станаа есенски шампиони. Дилеми околу предлогот немаме и типуваме победа за гостите.

Херта – Аугсбург – 1 @ 2.34 во Bet365

Серијата од две победи, без примен гол, Херта ја прекина на гостувањето во Штутгарт. Тие моменталн осе на делба од шестото место со Хофенхајм, а тоа не е лош резултат во моментов. Гостите се во многу лоша форма и Аугсбург нема победено на последните шест натпревари, а серијата од четири порази ја прекинаа со реми со Шалке во минатото коло. Очеуваме победа на домаќинот.

Волсфбург – Штутгарт – 1 @ 1.75 во 1xBet

Волците влегоа во одлична форма и за нив е вистинска штета што првенството мора да се паузира. На последните четири натпревари зедоа 10 бода, а на претходните 11, два повеќе. Во петокот како гости славеа победа во Нинберг. Штутгарт малку се опорави и забележа важна победа над Херта и тоа после пресвртот. Во градот на автомобилите нема да биде лесно, но очекуваме победа за домаќинот.

Шалке – Леверкузен – Г.Г @ 1.70 во Bet365

Еден од поинтересните натпревари на ова 16-то коло ќе биде изигран во Гелзенкирхен, каде што се уште актуелниот вицешампион Шалке, ќе го дочека Баер Леверкузен. Домаќинот е без победа на трите претходни натпревари, па далеку е од средината на табелата. Ливеркузен ја продолжи европската одисеја, но тие играат во послабото натпреварување. Овие два тима играат интересен фудбал, па очекуваме по еден гол на двете страни.

Баерн – Лајпциг – 3+ @ 1.40 во Coinbet24

Дерби дуелот на ова коло ќе се игра во Минхен на Алијанц Арена каде што шампионот Баерн го дочекува Лајпциг. Гостите веќе се простија со Европа за оваа сезона и тоа после неверојатен епилог во последното коло. Лајпциг сега е на 4-то место со 28 бода. Баерн не може да биде задоволен од полусезоната. Имаше многу пропусти и неочекувани киксови. На овој дуел очекуваме ефикасност и затоа типуваме 3+.

Фрајбург – Хановер – 1 @ 2.00 во 1xBet

Фрајбург игра одлично на домашен терен оваа есен и не веруваме дека ќе им биде пријатно на југот. Минатиот викенд беа поразени двете екипи.  Хановер моментално е на последното место, додека Фрајбург ја има златната средина. Потребата за бодови од овој дуел е голема на двете екипи, но ние блага предност им даваме на домаќините.

Мајнц – Ајнтрахт – Г.Г @ 1.65 во Bet365

Соседскиот дуел се игра во Мајнц, каде што доаѓа противник од „големиот град“. Овие две екипи негуваат големо ривалство, а често се случувало Мајнц да им зададе горчина на тимот од банкарскиот центар. Сега ситуацијата е подруга, Ајнтрахт е на врвот на табелата, а после сјајните настапи избори и пласман во 1/16 финалето од Лига Европа. Овде ќе има многу борба, па затоа типуваме на голови.

Вердер – Хофенхајм – Г.Г @ 1.39 во Coinbet24

Ќе биде возбудливо во Бремен каде што гостува тимот на Хофенхајм. Да се погоди конечниот тип на овој дуел е невозможна мисија. Вердер пристојно играше во Дортмунд и до самиот крај ни прередија неизвесност. Хофенхајм го обезбеди учеството во ЛШ, па иако не продолжи понатаму, тие сепак не се обрукаа. Овде топло препорачуваме да играте на голови, а веруваме дека и двете екипи ќе постигнат по еден.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*