Бундеслига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Пред нас е 20-то коло од германската елитна лига, Бундеслига. Водечката тројка има тешки гостувања, па тоа ќе направи да биде едно од возбудливите кола.

Хановер – Лајцпиг – 3+

Домаќинот е загрозен и повеќе нема можност да коцка бодови, особено на домашен терен. Проблемот е што сега им доаѓа Лајпциг, тим кој е далеку поквалитетен од нив, но тие немаат избор.  Лајпциг успешно ја одржува својата позиција во врвот на табелата, но нема некои спектакуларни резултати. Реми не им одговара ниту на едните, ниту на другите, па сметаме дека ќе има отворена игра. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.64.

Леверкузен – Баерн Минхен – 2&T22+

Баварците повеќе не размислуваат за името на ривалот, бидејќи по секоја цена мора да земаат бодови и да чекаат кикс на милионерите. Баерн има 7 последователни победи, па повторно се претвроија во машинеријата од минатата сезона. Леверкузен игра подобро за разлика од почетокот на сезоната, но искрено колку ќе успее да направи успе со Баерн е знак прашалник. Типуваме победа за гостите и најмалку два гола. Коефициентот за тоа во 10Bet e 1.65.

Ајнтрахт – Дормтунд – 3+

Според нас овде ќе имаме еден интересен натпревар, а слободно може да го наречеме и дерби на колото. Дортмунд гостува во Франкфурт, кај тимот кој е на петтата позиција и игра натпревари со голем број голови. На двата натпревари во вториот дел од сезоната, Франкфурт освоеи четири бода со пет постигнати голови, додека Дортмунд во тој временски рок ги зеде сите шест бода. Овој пат очекуваме отворен натпревар и најмалку три гола. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.53.

Херта – Волфсбург – Г.Г

Во овој меч се сретнуваат две екипи кои се директни конкуренти за пласман во европските натпреварувања. Се наоѓаат на седмото, односно осмото место, со ист број бодови. Берлинците изиграа одлично во продолжението од сезоната, додека Волците беа поразени од Шалке и Леверкузен.  Во првиот дел  резултатот беше 2-2, па и сега очекуваме отворена игра. Гол-гол во Bet365 се плаќа со коефициент од 1.70.

Хофенхајм – Фортуна – 1

Домаќинот скапо го плати настапот во ЛШ бидејчи во домапното првенство немаше победено на седум последователни натпревари. Таа црна серија Хофенхајм ја прекина во минатото коло каде што славеше против Фрајбург. Фортуна имаше четири последователни победи, а тоа ги изваде од зоната на испаѓање. На овој меч сметаме дека Хофенхајм има предност и дека ќе победи без поголеми проблеми. Нивната победа во Bet365 се плаќа со 1.47.

Нинберг – Вердер – Г.Г @ 1.61

Домаќинот нема победено од крајот на септември, кога во Нинберг беше победена Фортуна од Дизелдорф. За фановите на овој клуб резултатите се катастрофа, па веруваме дека на секој можен начин ќе сакаат да се оправдаат за овие грешки. Вердер не е во некоја посебна форма. Иако на почетокот изгледаше дека ќе се бори за Европа, сепак како што изминува времето тоа ќе биде невозможна мисија. Овде очекуваме по еден гол во двете мрежи, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.61.

Шалке – Менхенгладбах – Г.Г

Уште едно дерби ќе се игра во Гелзенкирехен. Актуелниот вицешампион и учесник во 1/8 финалето на ЛШ, тимот на Шалке го дочекува најпријатното изненадување во Бундеслигата, Менхенгладбах. Шалке полека се искачува кон горниот дел на табелата, додека Менхенгладбах удобно седи на горните позиции. Овде да се типува конечниот исход е тешка задача, па затоа решивме да ви предложиме гол-гол. Играјте во 1xBet со коефициент од 1.71.

Аугсбург – Мајнц – 1 @ 2.34 во 1xBet

За домаќинот нема избор и мора да го победи Мајнц како знае и умее. Аугзбург нема славено во последните четири место, а последен пат тоа го нарпавија во септември против Фрајбург. Добра вест за домаќините е повратокот на корејската двојка која беше повредена. Мaјнц е во сигурна зона и може да игра порелаксирано. Типуваме победа за домаќинот со коефициент од 2.34 во 1xBet.

Штутгарт – Фрајбург – 1 @ 2.29 во 1xBet

Уште еден натпревар во кој домаќините мора да победат. Швабите се на 16-то место и ако сакаат и наредната сезона да бидат дел од елитата ќе мора да започна со осовјување на бодови на вакви натпревари. Фрајбург е малку порелаксиран бидејќи има залиха од првиот дел, но сепак ништо не е сигурно. Очекуваме победа на Штутгарт, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.29.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*