Ла Лига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овие неколку дена на програмата го имаме вонредното 34-то коло од шпанската Ла Лига во кое не очекуваат неколку интересни дуели.

Хуеска – Еибар – 1

Во првиот натпревар од 34-то коло од вонредното коло на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Хуеска и Еибар. Судејќи по се, фудбалерите на Хуеска најверојатно ќе играат следната сезона во Сегунда, бидејќи се наоѓаат на последното место на табелата. Еибар е на средината на табелата и според бодовите им претстои мирна завршница. Ова е последен воз за Хуеска,па затоа можеби и ќе победат. Коефициентот за нивната победа во 1xBet изнесува 2.35.

Ваљадолид – Жирона – 1

Екипата на Ваљадолид одлично ја започна оваа сезона, но тоа беше се што видовме од нив, бидејќи во продолжение играа доста лошо. Моментално тие се наоѓаат на место кое наредната сезона значи дел од Сегунда, а сигурно е дека секој клуб би сакал да го избегне тоа. Лошо игра оваа екипа во последно време и на последните пет натпревари не знаат за победа. Жирона е во многу подобра ситуација, но и тие се уште немаат обезбедено опстанок. Коефициентот за победа на домаќините во 10Bet изнесува 2.25.

Алавес – Барселона – 3+

Еден од најинтересните натпревари во рамките на ова коло ќе се игра во Баскија каде што Алавес ја дочекува Барселона. Алавес играше цела сезона одлично, но не успеа да го издржи тој притисок, па сега се наоѓа дури на 8-та позиција. Барселона најверојатно ќе биде новиот шампион во Шпанија бидејќи има одлична предност на само неколку кола пред крајот. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па затоа типуваме 3+. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.49.

Атлетико Мадрид – Валенсија – Х2

Дерби натпреварот на колото се игра на Ванда Метрополитано каде што фудбалерите на Атлетико Мадрид ќе ја пречекаат Валенсија. За Атлетико ова е успешна сезона, но секако за жал без трофеј. Тоа што е сигурно е дека фудбалерите на Чоло Симеоне ќе целат кон второто место до крајот на сезоната, но и тоа нема да биде лесна задача. Валенсија лошо започна во оваа сезона, но како што изминува времето тие се се подобри и подобри. Во минатото коло остварија важна победа над Бетис, па нема сомнеж дека до крајот ќе се борат за излез во Европа. Наш предлог е Х2,а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.90.

Еспањол – Селта – 2

По некое непишано правило фудбалерите на Еспањол воглавно сезоните ги завршуваат на средината на табелата, па најверојатно и сега ќе биде така. Имено, екипата од Каталонија моментално е на 10-то место, а тоа и не е толку лош пласман со оглед на тоа што еден момент беа и во опасната зона. Селта е најголемото разочарување оваа сезона и нема сомнеж дека им претстои голема борба за опстанок. Гостите имаат потреба за три бода и ќе бидат силно мотивирани, па затоа очекуваме и нивна победа. Коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 3.20.

Леганес – Атлетик Билбао – 3+

Ако земеме во предвид дека главната цел на ЛЕганес за оваа сезона беше опстанокот, сигурно може да констатираме дека ова е успешна сезона за нив. Во минатото коло оваа екипа доживеа пораз од Виљареал, но секако треба да се истакне дека на таа екипа им гореше под нозете. Атлетик Билабо изигра лош натпревар на гостувањето кај Реал Мадрид, но и после тој пораз се наоѓа на позиција која води во ЛЕ. Овде очекуваме голови и типуваме 3+. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.51.

Леванте – Бетис – ГГ

Леванте влезе во лоша серија, а на тој начин се доведе во исклучително незгодна ситуација. Оваа екипа моментално е на првото место кое наредната сезона обезбедува опстанок во лигата, но впечатокот е дека ако продолжат вака, тешко дека ќе ја остварат целта, односно опстанокот. Бетис тешко дека ќе успее да го повтори минатогодинашниот успех кога стигнаа до пласман во Лига Европа, иако во овој момент имаат само три бода помалку од седмопласираниот Билбао. Интересно за овој натпревар е што двете екипи играат ефикасно, па веруваме дека ќе видиме по еден гол во двете мрежи. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.50.

Севиља – Рајо Валекано – 1

Сигурно е дека сезоната ќе биде неуспешна, доколку Севиља не успее да избори пласман во ЛШ, бидејќи тоа беше втора година по ред каде што тие не учествуваат во најелитното фудбалско натпреварување. Моментално имаат само два бода помалку од 4-то пласираната екипа, па овде мора да победат. Рајо наредната сезона најверојатно ќе го гледаме во Сегунда. Имено, тие моментално се наоѓаат на претпоследното место на табелата и имаат дури шест бода помалку во однос на екипата која ќе опстане во елитата. Како што погоре кажавме, Севиља мора да победи, а коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 1.40.

Реал Сосиедад – Виљареал – 2

Реал Сосиедад игра променливо оваа сезона, но моментално се на средината на табелата и нема сомнеж дека им претстои мирна завршница. Екипата од Аноета оддамна обезбеди опстанок, а генерално се далеку од пласман во ЛЕ. Жолтата подморница во последните две кола оствари две важни победи, но се уште го нема обезбедено статусот прволигаш за следната сезона. Иако ова е тежок натпревар, ние типуваме на гостите. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 2.80.

Хетафе – Реал Мадрид – 3+

Последниот натпревар од 34-то коло во Ла Лига се игра помеѓу Хетафе и Реал Мадрид. Нема сомнеж дека домаќините се најпријатното изненадување кога е во прашање оваа сезона. Тие моментално се на 4-то место и се борат да обезбедат пласман во ЛШ. Реал Мадрид сигурно сака оваа сезона да ја заборави, бидејќи за нив е доста неуспешна. Тие не успеаа да освојат ништо, а беа елиминирани и од ЛШ. Како и да е овде очекуваме голови и тоа најмалку три, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.76.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*