Тикет на денот ( недела, 03.12.2017 )

Во денешниот Тикет на денот, одбравме само три натпревари кои се надеваме дека ќе поминат со леснотија. Коефициентите не се преголеми, но ако се анализираат понудените мечеви овие три натпревари дефинитивно привлекуваат најголемо внимание. Имено, ги баравме големите фаворити на кои букмејкерите им дале поголеми коефициенти од очекуваните. Да видиме кој ќе биде победник, букмејкерите или ние !?

ВОЛФСБУРГ – МЕНХЕНДГЛАСБАХ – Х2 ( 1.53 )

Волфсбург има солиден тим но игра очајно, додека Менхенгладбах има неверојатна сезона. Интересно е тоа што и двете екипи имаат по само три порази оваа сезона, но Менхендгласбах е на 4-то место, а Волфсбург е на 14-то. Попусто Волфсбург не ги губи мечевите, кога не знае ни да победи. Напаѓачите на гостинскиот тим се во одлична форма а во овој меч гостите влегуваат по победата над Баерн Минхем минатото коло. Одбраната на домаќините е слаба и сезонава прими неколку смешни голови.

Реми или победа на Менхендгласбах @ 1.53 во MarathonbetРегистрирај се на Marathonbet

ЕУПЕН – БРИЖ – 2 ( 1.61 )

Еупен пред сезоната важеше за еден од кандидатите за пласман во европските натпреварувања. Наместо тоа, Еупен по 16 одиграни дуели е закован на дното со само две победи, 4 ремија и дури 10 порази.Интересно е тоа што нападот им функционира одлично и досега постигна 23 гола, но попусто кога одбраната прими 41 гол. За Бриж не треба да се трошат премногу зборови. Екипата е лидер со 40 бода или дури 9 повеќе од Андерлехт кој им е главен конкурент за титулата. Доколку Бриж сака да си ја олесни сезоната, ќе мора да слави на мечеви како овој. Ова е дул помеѓу последниот и првиот на табелата и јасно е кој е фаворит.

Победа на Бриж @ 1.61 во PinnacleРегистрирај се на Pinnacle

МАНЧЕСТЕР СИТИ – ВЕСТ ХЕМ – 1-1 ( 1.39 )

Манчестер Сити според сите параметри треба да го прегази тимот на Вест Хем. Веќе неколку кола Сити е целосно насочен кон Премиер Лигата, откако на убедлив начин го загарантира лидерското место во Лигата на Шампиони. Сега серијата на тимот на Гвардиола е веќе 19 победи по ред во сите натпреварувања и на овој меч сигурно ќе ја забележат 20-та победа. Вест Хем потроши многу во преодниот рок но е очаен сезонава. Билиќ си замина, дојде Мојс но и тој тешко дека ќе направи нешто со овој тим, особено не на ова гостување кај Сити.

Полувреме / крај Манчестер Сити 1-1 @ 1.39 во Bet365

ВКУПЕН КОЕФИЦИЕНТ НА ТИКЕТОТ НА ДЕНОТ Е 3.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*