Бундес лига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

И Германците во вторникот и средата играа вонредно коло, а овој викенд ги очекува редовното коло. Премиерниот натпревар ќе биде помеѓу Херта и Берлин, а како дерби натпревар го издвојуваме дуелот помеѓу Леверкузен и Дортмунд.

Херта – Баерн Минхен – 3+ @ 1.55 во 1хBet

Штата што двете екипи потфрлија во вонредното коло, бидејќи пред него беа на првите две места. Баерн тотално неочекувано ремизираше со Аугсбург, а сепак остана на врвот, но Херта после поразот од Вердер падна на четвртата позиција. Херта по секоја цена сака победа над големиот ривал, но Минхен е искусна машинерија која нема да го дозволи тоа.

Хофенхајм – Лајпциг – Т12+ @ 1.68 во Веt365

Уште едно помало дерби не очекува во ова коло каде што Хофенхајм го дочекува Лајпциг. Домаќините победија во средата во Хановер, а пред тоа на два натпревари беа без победа. Лајпциг се натпреварува  во Лига Европа и започнаа со пораз, но во ванредното коло лесно поминаа со Штутгард. Хофенхајм е едно емсто подолу и сметаме дека на овој натпревар ќе постигне најмалку два гола.

Нинберг – Фортуна – 1 @ 2.14 во Bet365

До средата се беше одлично за повратникот Нинберг. Победа, две реми и само еден пораз на стартото од сезоната. Меѓутоа гостувањето во Дортмунд го расипа тој просек. Не беше успешна ниту Фортуна која го дочека Баер од Леверкузен. На тој дуел претрпе минимален пораз од 2:1. Засега тимот од Дизелдорф има само една победа, две реми и два порази.

Шалке – Мајнц – 1 @ 1.70 во Coinbet24

Чашата се прелеа кај Шалке. Пет кола по ред тие немаат победа, а ниту освоен бод. Сите пет натпревари ги доживеа како пораз, а ова е најлошиот старт во историјата на клубот. Мајнц не успеа да победа на свој терен против Волфсбург, а само неколку дена пред тоа беше поразен од Леверкузен. Шалке на секој можен начин ќе се обиде да ја прекине оваа лоша серија и да издвои победа.

Штутгард – Вердер – 0-2 @ 1.93 во Coinbet24

Изгледа дека тимот од Бремен е на големата врата и се враќа во самиот врв на германскиот фудбал. Вердер моментално е второто место, а зад лидерот Баерн заостанува сам одва бода. Од друга страна Штутгард запиша две реми и три порази на стартот на сезона, па се наоѓа на последното 17-то место. Домаќинот постигна само три гола на досегашните натпревари, па веруваме дека ни претстои еден мирен и тежок натпревар без многу голови.

Волфсбург – Менхенгладбах – Т22+ @ 2.47 во 1xBet

Во градот на автомобилите доаѓа одличната екипа на Менхенгладбах. Гостите се во одлична форма и се наоѓаат на петтото место, а во вонредното коло го победија освојувачот на купот Ајнтрахт Франкфурт. Домаќините врзаа три натпревари без победа со еден освоен бод кај Мајнц. Волфсбург зеде четири бода на два натпревари, додека на домашен терен освои само еден.

Леверкузен – Дортмунд – 3+ @ 1.66 во Bet365

Фармацевтите тешко славеа против Мајнц, но затоа лесно победија во Дизелдорф. Милионерите долго се подготвуваа, но својот офанзивен потенцијал максимално го покажаа во последното коло каде што славе 7:0 против Нинберг. Исто и на овој дуел очекуваме отворен натпревар со многу голови, односно најмалку три.

Ајнтрахт – Хановер – 1 @ 2.04 во Coinbet24

Многу оддамна тимот од Франкфурт нема победено во Бундеслигата.  Тоа го направија во првото коло против Фрајбург, а потоа запишаа реми и три порази. Хановер е во уште полоша ситуација и се уште нема победа, а згора на тоа има само два бода. Врзаа три последователни порази, на кој примија дури 8 гола. Очекуваме дека домаќините овде ќе бидат поконкретни и ќе издвојат победа.

Аугсбург – Фрајбург – Г.Г @ 1.91 во 1xBet

Домаќинот беше најголемото изненадување во последното коло кога на Алијанц арена успеа на Баерн Минхен да им земе еден бод. Моментално имаат само пет бода и се во долниот дел на табелата. Фрајбург врза два триумфи, прво славеа против Волфсбург, а потоа со минимален резултат славеа против Шалке. На сите досегашни дуели Аугсбург игра гол-гол, а сме убедени дека и сега ќе биде така.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*