Премиер Лига 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Викендов во англиската Премиер Лига се играат натпреварите од 7-то коло. Ова коло ни носи едно големо дерби и уште неколку многу интересни средби. Ние веруваме дека овој викенд во Англија ќе следиме ефикасни мечеви.

Вест Хем – Манчестер Јунајтед – 2 @ 1.86 во 1хBet

Ќе биде интересно да се види како ќе функционира Јунајтед после скандалот меѓу Мурињо и Погба, но и после лошиот старт на сезоната. Освен тоа тимот доживеа елиминација од Карабао купот и тоа од Дерби. Сепак Мурињо не можеше да посака подобар противник од Вест Хем за освојување на трите бода. Чеканите тргнаа лошо сезонава и конечно во последните два меча освоија бодови, но ќе биде тешко да освојат бодови и против Манчестер.

Арсенал – Ватфорд – ГГ @ 1.69 во Coinbet24

Ако се погледне табелата, според нејзе ова е дерби дуел. Ватфорд има одличен почеток на сезоната иако во последните две кола има реми и пораз. Сепак тимот е пред Арсенал кој заостанува со еден бод во однос на нивниот ривал. Арсенал пак тргна лошо, но сега влезе во добра форма. Двете екипи се напаѓачки ориентирани, а тоа е гаранција за голови и на двете страни.

Евертон – Фулам – ГГ @ 1.65 во Coinbet24

Евертон има 6, а Фулам 5 бода досега. Но тоа не значи дека овие две екипи се слаби. Напротив и двете екипи прикажуваат солидни игри досега. Евертон има многу нови фудбалери, но во изминатиот период имаше еден куп повредени фудбалери. Фулам како нов Премиерлигаш игра одлично но во неколку наврати немаше среќа. Сега и двете екипи имаат пад во формата, но во овој меч гледаат решение за тоа.

Хадерсфилд – Тотенхем – 2 @ 1.50 во 1хBet

Хадерсфилд е очаен на стартот на сезоната и досега собра само два бода. Одбраната на тимот е катастрофална, а нападот не знае да го пронајде патот до противничката мрежа. Тотенхем по двата порази во низа славеше во последното коло кај Брајтон и нема да застане тука.

Манчестер Сити – Брајтон – 1-1 @ 1.35 во 1хBet

Се освен победа на тимот на Гвардиола ќе биде чудо. Сити само еднаш киксна сезонава во Премиер Лигата и одигра реми и еднаш против Лион, но во Лигата на Шампиони. Нема оваа екипа да дозволи уште еден кикс и нема против екипа како Брајтон.

Њукасл – Лестер – ГГ @ 1.91 во 1хBet

Њукасл игра добро, но нема среќа и реди порази. Само две нерешени средби и дури 4 порази има оваа екипа досега. Лестер пак игра топло-ладно, но добро се засили летото и само прашање на време е кога ќе се разиграат новите засилувања. Ќе биде ова интересен меч, но ќе биде и неизвесен па затоа е најдобро да се одигра на голови, а двете екипи играат доста ефикасно сезонава.

Вулверхемптон – Саутемптон – 1 @ 1.84 во 1хBet

За Вулфс пишувавме неколку пати сезонава и речиси сите постови беа слични. Тимот игра одличен фудбал, кој што се разликува од стандардниот и типичен островски фудбал. Затоа на противничките екипи им е тешко да играат против нив. Со 2 победи, 3 ремија и само еден пораз оваа екипа е изненадување досега, а сега има одлична можност за нови три бода против Саутемптон кој не е баш во најдобра форма.

Челзи – Ливерпул – ГГ @ 1.53 во Coinbet24

Втор меч помеѓу овие две екипи ќе следиме за само неколку дена. Челзи славеше победа во Карабао Купот пред само неколку дена со 1:2 на гости. Сега Челзи е домаќин, а Клоп и Ливерпул најавуваат брза одмазда. Мечот од пред неколку дена не е вистинско мерило на овие два тима, со оглед на тоа што имаше промени во составите. Но сега ќе играат најдобрите 11, а тоа е гаранција за вистински спектакл во Лондон. Кога и да анализираме дерби, најчесто играме на голови и најчесто погодуваме.

Кардиф – Барнли – 1Х @ 1.46 во 1хBet

Двете екипи се наоѓаат во долниот дел на табелата. Има еден куп причини за да се избегне овој меч од вашите тикети. И на едните и на другите им гори под нозете и ние би предложиле двојна шанса.

Бурнемут – Кристал Палас – 1Х @ 1.34 во Coinbet24

Уште еден дуел помеѓу екипи кои се тука некаде според квалитетот. Но Бурнемут игра одлично на домашен терен, а Кристал Палас многу подобро на гости. Домаќинот е во мала предност, но само поради домашниот терен иако и свои шанси си имаат и гостите.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*