Ла Лига 4-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

После репрезентативната пауза, овој викенд продолжува и шпанската Ла Лига. На програмата е четвртото коло во кое нема поголеми дерби натпревари, но сепак има итнересни дуели.

Хуеска – Рајо Валекано – 1 @ 2.20 во Coinbet24

Со овоој натпревар се започнува четвртото коло во Ла Лига. Хуеска во последниот натпревар доживеа дебакл, бидејќи прими осум гола од Барселона, но сепак успеа да постигне два. Од друга страна во гости им доаѓа Валекано кој е единствена екипа која нема освоено ниту еден бод досега, а освен тоа е и во катастрофална форма.

Атлетико Мадрид – Еибар – 3+ @ 2.07 во 1xBet

После фантастичната победа во Суперкупот над Реал Мадрид, сметаме дека овој тим влезе во криза. Минатото коло беа поразени од Селта, а пред тоа ремизираа со Валенсија. Еибар во последното коло забележа важна победа над Сосиедад, па до негде во овој натпревар влегува растеретено. Очекуваме „јорганџиите“ да распалат, па затоа типуваме на голови.

Реал Сосиедад – Барселона – 4+ @ 2.10 во Bet365

Домашната екипа во минатото коло го доживеа првиот пораз, бидејќи беше поразена на гостувањето кај Еибар, но тоа воопшто не го расипа впечатокот која оваа екипа го остави досега. Барса има 100% учинок, а ќе биде запаметена победата над Хуеска, кога тимот од Каталонија, едноставно откачи.

Валенсија – Бетис – 1 @ 1.72 во Bet365

Веројатно и најголемото разочарување досега е екипата на Валенсија. И покрај големите вложувања во летниот преоден рок, клубот засега има освоено само два бода. Бетис во минатото коло ја совлада Севиља во големото Андалузиско дерби, па во овој натпревар влегуваат силномотивирани. Иако е тоа така, сметаме дека Валенсија ќе ги запише трите бода на своето конто.

Атлетик Билбао – Реал Мадрид – 2 @ 1.60 во Coinbet24

Атлетик Билбао и третиот натпревар од оваа сезона ќе го изигра на домашен терен. Тие имаа скоро три недели одмор и препреми, па останува да се види дали тоа ќе биде доволно за овој натпревар. Реал Мадрид  исто како и Барселона има 100% учинок и докажаа дека тимот може одлично да функционира и без Кристиано Роналдо.  Ви предлагаме овде да типувате чиста двојка.

Леганес – Виљареал – 3+ @ 2.30 во 1xBet

Екипата на Леганес немаше многу среќа во ждребот бидејќи првите две гостувања им беа кај Билбао и на Сантиаго Бернабеу. На домашен терен успеаа да ремизираат против Сосиедад и тоа е всушнот се, односно имаат освоено само еден бод. Виљареал исто како и Валенсија е големо разочарување оваа година. Во последниот натпревар доживеаа неочекуван пораз од Жирона и тоа на домашен терен, додека пред тоа остварија добар резултат на тешкото гостување кај Севиља.

Еспањол – Леванте – 0-2 @ 1.53 во Coinbet24

Судир на две екипи кои после три одиграни кола помалку и неочекувано се наоѓаат на горниот дел од табелата. И едната и другата екипа имаат по четири бода, но Еспањол тие ги зеде од гости, додека Леванте играше два натпревари на домашен терен. Иако досега играа ефикасно, овој пат очекуваме мирен натпревар, па затоа ви предлагаме да пробате тип со мал број голови.

Ваљадолид – Алавес – 3+ @ 2.54 во Bet365

Tежок распоред за екипата на Ваљадолид бидејќи првите две кола ги играа во гости, а во второто коло ја дочекаа и силната Барселона. Алавес нешто подобро го започна првенството и досега има вкупно четири бода. Во минатото коло ја совладаа екипата на Еспањол и на тој начин покажаа дека се екипа која има карактер. Ваљадолид ќе ја брка првата победа, додека Алавес ќе се обиде да продолжи со добрите резултати. Очекуваме отворена игра.

Севиља – Хетафе – 4+ @ 3.20 во 1хBet

Само што помисливме дека Севиља е решена оваа година со сјајна игра да се врати во ЛШ, следеше пораз од Бетис на градското дерби. Пред тоа, екипата од Андалузија го демолираше Рајо Валекано, а веќе следното коло ремизираше со Виљареал. Хетафе по стар обичај се наоѓаат на средината од табелата, односно на некој начин таму и припаѓаат. Овде очекуваме голеада, па затоа типуваме 4+.

Жирона – Селта – 2 @ 2.95 во Coinbet24

Последниот натпревар од четвротот коло се игра во Жирона каде што домашниот тим ја дочекува одличната екипа на Селта. Имено, гостите моментално се веднаш позади Реал и Барселона и се уште немаат пораз. Домаќините во последното коло остварија голема победа, па во овој натпревар влегуваат силно мотивирани.  Предноста на овој натпревар сепак ја даваме на гостите, кој се во одлична форма, а вам ви предлагаме да изиграте двојка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*