Серија А 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови!

Серија А

Викендов на програмата е 22-то коло во Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари и големото дерби на „Олимпико“ помеѓу Рома и Милан.

Емполи – Киево 3+

Емполи оваа сезона има многу проблеми и сигурно до крај го чека грчевита борба за опстанок. Не се наоѓа во добра форма и на поседните четири меча освои само еден бод, но нема право на кикс против последнопласираната екипа. „Магарината“ се веќе отпишани, но сакаат да се преселат во Серија Б достоинствено и сигурно нема да дојдат во Тоскана со бело знаме. Веруваме дека на овој меч ќе има многу голови, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.95.

Наполи – Сампдорија 3+

Наполи веќе заостанува 11 бода зад лидерот, а пред два дена беше елиминиран и од Купот. Меѓутоа, Анчелоти сака што е можно поскоро да го врати тимот на победнички стази и нема право на кикс на овој меч. Тимот е во добра форма и има само еден пораз на последните 8 меча во Серија А. Сампдорија е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на 6-то место. Поради тоа јасно е дека до крајот на сезоната ќе се бори за место кое води во Европа. Наполи е фаворит на овој меч, но ние веруваме дека ќе има многу голови. Поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.57.

Јувентус – Парма ГГ

Јувентус е неприкосновен оваа сезона во Серија А, но доживеа болна елиминација од Купот. Ова е меч каде момците на Алегри треба веднаш да го заборават тој пораз, а веројатно победникот е јасен. Меѓутоа, „бјанконерите“ имаат големи проблеми со повредени играчи во одбраната, па тоа може да го искористи Парма и да постигне барем еден гол. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 2.37.

СПАЛ – Торино 2

СПАЛ одлично ја отвори сезоната, но потоа очекувано следуваше пад во формата. Моментално се наоѓаат на 14-то место и се оддалечени 7 бода од зоната за испаѓање. Торино во овој меч влегува во добро расположение после победата над Интер, а познато е дека „биковите“ играат одлично на гости оваа сезона. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 2.15.

Џенова – Сасуоло ГГ

Џенова остана без Пјонтек, но донесе некоку засилувања и покажа дека се уште има квалитет со победата на гости минатото коло. Моментално се наоѓа на 13-та позиција и потребни и се бодови, особено на домашен терен. Од друга страна Саусоло игра непредвидливо, но отворен фудбал со многу голови. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.80

Интер – Болоња 1

Фудбалерите на Интер имаат доста проблеми во последно време, па сега под знак прашалник им е и третото место. Поради тоа немаат право на кикс во овој натпревар и се наоѓаат пред императив победа. Од друга страна Болоња доаѓа со нов тренер и се бори за опстанок, но тешко дека ќе успее да земе бодови во Милано. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.33

Рома – Милан 3+

„Волчицата“ е во шок после високиот пораз од Фиорентина, но ќе мора брзо да се освести, бидејќи овој меч може да биде клучен во борбата за четврто место. Рома во Серија А нема пораз на последните четири меча и дојде на само еден бод од четвртото место, па едноставно нема право на кикс против директниот конкурент. Проблем за овој тим е одбраната која прими 12 гола на последните три меча. Милан во мечот влегува во добро расположение после големата победа над Наполи. Ова за „росонерите“ е многу важен дуел во борбата за Топ 4, а одлична вест е што Гатузо ја среди одбраната која прими само еден гоп на последните шест меча. Тешко е да се одреди кој е во предност во овој меч, но очекуваме отворен и ефикасен меч. Поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.75

Фросиноне – Лацио 2

Фросиноне се наоѓа на претпоследното место, но шансите за опстанок не се изгубени. Минатото коло тимот оствари голема победа на гостувањето кај Болоња, па сигурно ќе сака да освои барем еден бод од овој дуел. Меѓутоа Лацио е многу поквалитетна екипа, а притоа е во добра форма и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 10bet со коефицинет 1.41

Каљари – Аталанта 3+

Каљари игра променливо оваа сезона, но се уште не се загрозени кога е опстанокот во прашање. Важат за домашна екипа и поголем дел од бодовите ги освојуваат на домашен терен. Од друга страна Аталанта е тимот во најдобра форма во Серија А и игра исклучително убав и ефикасен фудбал. Овде ни „мириса“ на многу голови. Поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 10bet со коефицинет 1.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*