Тотенхем - Баерн Минхен
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Тотенхем – Баерн Минхен,Спарси непрепознатливи, Ковач си го најде местото во Баерн

Тотенхем на Хутспур стадионот во северен Лондон е домаќин на германскиот шампион Баерн Минхен во дербито на денот. Ова е најинтересниот натпревар во вторник во Лигата на Шампиони и дуел во кој би требало да […]

малери и махери
Вести

Малери на колото!

Денес во оваа категорија издвоивме неколку тикети кои за жал не се добитни само поради еден натпревар. Малер 1 Овој играч можеби малку ја „претерал“ со ставање натпревари на тикетот, но и покрај тоа што […]

традиција
Анализа на натпревари

Невообичаено мирен натпревар со одлична квота!

Денес од 20:00 во рамките на холандската Еерсте лига се сретнуваат екипите на Јонг Утрехт и Хелмонд. Јонг Утрехт се наоѓа на 8-та позиција со вкупно 13 бода и учинок од четири победи, едно реми […]

Манчестер Јунајтед - Арсенал
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Манчестер Јунајтед – Арсенал, можат ли гостите да слават на Олд Трафорд прв пат по 2006 година

Манчестер Јунајтед – Арсенал е дербито на 7-то коло во англиската Премиер Лига. Двете екипи не се на посакуваното ниво, но Арсенал игра подобро сезонава. Сепак тимот од Лондон нема победа на Олд Трафорд од […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (30.09.2019,19:00) ЕСТЕРСУНД – ЏУРГАРДЕН

ГОСТИТЕ СО УЛОГА НА ФАВОРИТИ Шведска, Прва Лига, 30.09.2019: Естерсунд – Џургарден ТИП 2 Резултат: 1-2 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Естерсунд и Џургарден од рамките на шведската Прва лига. Естерсунд е […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (30.09.2019)

За денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар со солиден коефициент и интересен распоред на уплатата. Авес – Спортинг Лисабон – 2 @ 1.53 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 18.093 евра. […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (29.09.2019,21:00) СЕВИЉА – РЕАЛ СОСИЕДАД

OТВОРЕНА ИГРА ВО ЛА ЛИГА Шпанија, Ла Лига, 29.09.2019: Севиља – Реал Сосиедад ТИП ГГ Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Севиља и Реал Сосиедад од рамките на шпанската Ла Лига. […]

Варди
Анализа на натпревари

Лестер – Њукасл: Лисиците треба да ја продолжат успешната серија против очајниот Њукасл

Лестер од третото место на табелата во Премиер Лигата влегува во овој меч против Њукасл кој е 17-ти. Играта па и резултатите на двата тима сезонава не може да се спореди, па затоа очекувам победа […]