Ла Лига 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата е 7-то коло од шпанската Ла Лига во кое не очекуваат многу интересни натпревари, а дефинитивното фокусот е на градското дерби во Мадрид.

Виљареал – Бетис – 1

Првиот натпревар во рамките на 7-то коло од шпанската Ла Лига ни го носи дуелот помеѓу ВИљареал И Бетис. Жолтата подморница игра дост адобро на домашен терен, а покрај тоа тие се натпревари кои имаат голем број голови. Бетис после два порази започна со добри партии фудбал и веќе четири натпревари не знае за пораз. Овде предлагаме 1 со квота 1.80 во 1xBet.

Атлетик Билбао – Валенсија – 1 @ 2.25

Еден од најинтересните натпревари ова коло се игра во Баскија каде што Билбао на домашен терен ќе ја дочека Валенсија. Билбао игра фантастично оваа сезона, а најдобар показател за тоа е и четвртото место на табелата кое на крајот на сезона води во ЛШ. Валенсија играат променливо оваа сезона, но тоа не е воопшто чудно за нив. Треба да се спомне дека Валенсија изигра одлично против Челзи и зеде три бода од гостувањето во Лондон. Сепак овде предност даваме на домаќинот со квота 2.25 во Bet365.

Хетафе – Барселона – ГГ

Уште еден интересен натпревар не очеува во предградието на Мадрид каде што Хетафе ја дочекува Барселона, екипата која има доста проблеми оваа сезона. Домаќините во овој момент се на средината на табелата, а тоа за нив е солиден пласман. Барселона моментално е на петтата позиција на табелата и досега запишаа веќе два порази. Искрено не сме сигурни во конечниот исход, па предлагаме ГГ со коефициент 1.83 во William Hill.

Гранада – Леганес – 1

Малку се луѓето кои очекуваа од Гранада ваква игра. Тие направија и сензаација каде што успеаа да ја победат Барселона, а притоа да не примат ниту еден гол. Во минатото коло Гранада изигра уште еден добар натпревар и зеде важен бод. Леганес има само два бода кои ги има освоено преку два реми резултати. Со оглед на тоа, сметаме дека домаќините се поблиску до победа и предлагаме 1 со квота 2.30 во 1xBet.

Атлетико Мадрид – Реал Мадрид – 3+

Вистински спектакл не очекува сабота на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид го пречекува тимот на Реал Мадрид. Избраниците на Симеоне оваа сезона во еден момент беа во голема криза, но изгледа дека полека но сигурно ја напуштаат. Реал Мадрид конечно се наоѓа на првата позиција на табелата и во последно време играат како што треба. Градските дерби се тешки за типување на конечен исход, па предлагаме голови и тоа 3+ со квота 1.93 во Bet365 .

Еспањол – Ваљадолид – 1

По некој стар обичај фудбалерите на Еспањол катастрофално го започнуваат шампионатот, но како што времето минува играат се подобро и подобро и на крај влегуваат во трка за Европа. Дефинитивно овој пат тие имаат големи проблеми, но веруваме дека набрзо ќе ги надминат. Ваљадолид за главна цел го има опстанокот во елитата и во друштво со најдобрите екипи од Шпанија. Ние по сите парамтери им даваме предност на домаќините, а тоа може да го изиграте во William Hill со коефициент од 1.90.

Еибар – Селта – 3+

Иако Еибар катастрофално стартуваше во шампионатот, како што изминува времето тие играат се подобро и подобро. Секако најдобар показател за тоа е пресвртот против Севиља, каде што успеаа да се вратат од негатива од 2-0 и да земат тешки три бода. Селта веќе четири кола не знае за триумф и тоа „вели“ дека се во катастрофална форма. Како и да е овде очекуваме отворен натпревар, па предлагаме 3+ со квота 2.01 во 1xBet.

Алавес – Мајорка – 1

Сигурно е дека од Алавес очекувавме подобар фудбал оваа сезона, но работите се такви како што се. Тие моментално се наоѓаат на 17-то место, а во последното коло доживеаа тежок пораз на гостувањето кај Реал Сосиедад. Мајорка оваа сезона се врати во Ла Лига и веруваме дека планот им е да се задржат тука повеќе од една сезона, но искрено конкуренцијата е голема. Алавес има поквалтиетна екипа и очекуваме нивна победа на овој натпревар. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.10.

Леванте – Осасуна – 3+

Леванте игра доста добро на стартот на шампионатот, а она што е карактеристично за оваа екипа е фактот дека на домашен терен се уште не знаат за пораз. Тие досега изиграа три натпревар на својто терен и запишаа две победи и едно реми. Осасуна конечно се врати во друштво со најдобрите. Моментално се на 12-то место и веруваме дека оваа година ќе обезбедат навремен опстанок. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.89 во William Hill.

Севиља – Реал Сосиедад – Х2

Последнито натпревар од ова коло се игра во Андалузија каде што Севиља го дочекува тимто на Сосиедад. После лошото издание на Севиља во претходното коло, ние може да потврдиме дека овој тим се соочува со внатрешни проблеми. Реал Сосиедад е одличен оваа сезона и оправдано се наоѓа на второто место со еден бод помалку од лидерот Реал Мадрид. Сметаме дека Сосиедад ќе доминира на теренот и предлагаме Х2 со квота 2.00 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*