Дерби на денот: Каталонско – шпанска битка за Британија!

арсенал - манчестер сити

Првото коло од Премиер Лига и одма големо дерби. На  Емирати стигнува шампионот, Манчестер Сити, екипата која минатата сезона ги соборите сите можни и неможни рекорди.

Арсенал: Топовска канонада по шампионот!

Замина Арсен Венгер. Во оваа реченица се е кажано. Повеќе од две децении „владеење“ на францускиот стручњак во северен Лондон. Сигурно е тоа дека ќе гледаме еден нов Арсенал, кој на чело на својот тим избра Шпанец. Унај Емери, кој покрај силниот милиони не го доведе ПСЖ до европски шампион. Веќе во припремниот период, Арсенал покажа игра и многу квалитет. Можеби тоа не е тимот кога дресот го носеа Пирес и Беркамп, но има нешто што ќе им се допадне на навивачите. Го победија Челзи, ПСЖ и Лацио, но сепак тоа се натпревари кои служат за координација на играчите, а Емери имаше среќа што нема уморени првотимци од Мундијалот во Русија.

Манчестер Сити: Едниот пехар е во витрината, започнува походот за останатите четири!

Одлично е отворена новата сезона за граѓаните, во финалето на Комјунити Шилд лесно изиграа против лондоскиот Челзи и стигнаа до трофејот. На Вембли беше 2:0, а двата гола ги постигна Аргентинецот Агуеро, потврдувајќи дека многу подобро игра за клубот, отколку за националниот тим. Се случи и тоа да Пеп Гвардиола биде задоволен генерално со тимот кој го има. Неколку важни играчи изостанаа од тимот во воведните натпревари, но тоа е поради заморот кој се уште го чувствуваат од Мундијалот. Како и да е, сјајниот Силва, Агуеро и Сане ќе бидат ноќна мора за сите дефанзивци и голмани.

Наш предлог:

Кога и да се сретнат овие екипи и каде и да играат голови има во изобилство. Сити ги доби последните три официјални дуели и на секој постигна по три гола. Арсенал последен пат триумфираше уште во 2015 година на Емирати со 2:1. Поради сето тоа, нашиот прв предлог е 3+, а во Bet365 коефициентот за тоа е 1.55. Секако сме уверени и во гол-гол, а коефициентот за тој тип е 1.50. Двојката во Bet365 изнесува 1.88, ремито 4.05, додека победата за Арсенал е проценета со кеофициент 4.05.

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*