Тикет за храбри (недела, 19.08.2018)

тикет на денот

Нашата редакција денес покрај стандардниот „тикет на денот“ ќе ви предложи и тикет за љубителите на повисоки коефициенти и се надеваме дека повторно ќе бидеме добитни како вчера.

Брајтон – Манчестер Јунајтед X-2 @4.55 во Coinbet24

Брајтон сезоната ја започна со убедлив пораз од Вотфорд, па сега го пречекуваат фаворитот Манчестер Јунајтед, кој сезоната ја отвори со победа. Мурињо сигурно оваа сезона силно ќе ја нападне титулата и знае дека бодовите од вакви натпревари се најважни. Поради тоа ние веруваме во „црвените ѓаволи“ и сметаме дека ќе ги освојат трите бода, но нашиот предлог е реми на полувреме и победа на крај.

Сасуоло – Интер 2-2 и 3+ @3.40 во 1xBet

Сасуоло загуби неколку важни фудбалери во летниот преоден рок, а не успеа да донесе адекватни замени. Целта на овој тим оваа сезона е да избори опстанок и бодовите главно ќе ги освојува на домашен терен, но Интер значително се засили и најави битка за Скудетото. Квалитеот и традицијата се на страната на „нероаѕурите“ и ние веруваме дека ќе водат и на полувремето и на крај, притоа на мечот ќе има повеќе од 2,5 гола.

Вкупен коефициент на тикетот 15.4

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*