Тикет на денот (недела, 12.08.2018)

тикет на денот

За денес во категоријата тикет на денот решивме да ви претставиме дабл кој според нас е доста сигурен.

Арсенал – Манчестер Сити – 2 @ 1.95 во Coinbet24

За Арсенал започнува нова ера без Арсен Венгер на клупата, а прашњето кое ги мачи многу е како ќе се снајдат без него. Во припремните натпревари прикажаа одлични резултати, а тоа докажа дека се во добра форма. Од друга страна Манчестер Сити е повторно најголем фаворит за освојување на Премиер Лигата, а кога на клупа е Гвардиола се е возможно. Очекуваме оваа сезона „граѓаните“ да ја започнат со победа.

Изиграј ги овие натпревари во Coinbet24

Гент – Васланд Беверен – 1/1 @ 2.05 во 1хBet

Гент иако најавуваше големи амбиции за оваа сезона сепак ја започна многу лошо. Претрпе пораз од Стандард, а ремизираше со Зулте Варегем. Васланд Беверен е подобар во учинокот,односно има две реми. Гент време е да ја започне победничката серија, а сега е вистински момент за тоа. Очекуваме уште во првото полувреме да има водство.

Изиграј ги овие натпревари во 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*