Бундеслига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Германскиот фудбалски шампионат стигна до 22-та рунда, а во неа има неколку интересни дуели.

Аугсбург – Баерн – 2&T22+

Минатото коло беше одлично за Баерн. Славеа против Шалке со 3-1, без поголеми проблеми, додека Дортмунд киксна на домашен терен против Хофенхајм, па разликата е сведена на -5 бода за милионерите. Сега тимот од Минхен заминува за Аугсбург каде што во баварското дерби ќе ги измерат силите со тој тим. Овде очекуваме доминација на Баварците и постигнување на најмалку два гола. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.43.

Хофенхајм – Хановер – Г.Г3+

Гостите во директниот дуел за опстанок со Нинберг се спасија, па сега влегуваат со подобро расположение во овој натпревар. Меѓутоа, ситуацијата за тимот од север не е воопшто поволна. Се уште се во зоната на испаѓање, но го стигнаа Штутгарт на само бод разлика. Хофенхајм полека но сигурно влегува во досадниот дел од првенството. Се наоѓаат на средината на табелата, но не изгледаат како презаинтересирани за пласман во Европа. Овде очекуваме отворен дуел и типуваме Г.Г3+. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.77.

Шалке – Фрајбург – 3+

Домаќинот гостуваше во Минхен и доживеа очекуван пораз во Минхен. Тоа беше дуел на двете првопласирани во минатата сезона, но оваа година ситуацијата е подруга. Баерн е на второто место, но плавите се 14-ти и се борат за опстанок. Фрајбург изигра четири неверојатни натпревари во вториот дел од сезоната, на кој паднаа точно 20 гола, односно по 5 на натпревар. Во минатото коло беа исто ефикасни и изиграа 3-3 со Волфсбург. Очекуваме традицијата да продолжи, а коефициентот за 3+ во Bet365 изнесува 1.90.

Штутгарт – Лајпциг – 2

На Швабите не им се пишува добро. На четири натпревари во вториот немаат победено, а имаат освоено само 1 бод. Се наоѓаат во зоанта на баражот, а повќе ни тука не се сигурни. Лајпциг од друга страна игра добро во 2019 година. Немаат примено гол на последните четири натпревари, а во претходното коло ремизираа против Ајнтрахт. Ако изиграте двојка во 1xBet ќе си добиете коефициент 1.69.

Волфсбург – Мајнц – 1

Волците изиграа драматичен меч во Фрајбург и постигнаа три гола, но на на крајот се задоволија само со бод. Тие изиграа пет натпревари во новата година, а победија само еднаш.  Ниту Мајнц нема импресивни резултати, но се уште не е во опасната зона. Коефициентот за победа на Вoлфсбург е 1.74 во 1xBet.

Херта – Вердер – Г.Г

Белинците направија големо изненадување во Менхенгладбах и ги победија домаќинтие со 3-0. Треба да се каже дека Менхенгладбах пред тоа имаше девет победи на домашен терен. Вердер е најрпијатното изненадување во овој дел од сезоната и тие засега се се уште без пораз, а освен тоа Дортмунд го елиминаа од купот. Првиот предлог кој ни се наметнува е гол-гол, а тоа може да го изиграте вo Bet365 со кеофициент од 1.57.

Ајнтрахт – Менхенгладбах – Г.Г

Овој меч носи епитет дерби на колото. Овие два тима се најпријатнотоизненадување оваа сезона и го имаат третото односно петтото место. Во минатото коло Менхенгладбах неочекувано изгуби на домашен терен и го предаде второто место на Баерн Минхен. Ајнтрахт исто така не постигна гол, но зеде важен бод на гостувањето кај Лајпциг. Ајнтрахт игра ефикасно, а исто така и Менхенгладбах. Очекуваме голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.53.

Леверкузен – Фортуна – 1/1

Фармацевтите се во добра форма и на последните три натпревари славеа со 11 постигнати гола. Победија против Волфсбург, Мајнц и Баерн Минхен. Фортуна главната работа ја заврши со победа над Штутгарт во Дизледорф. Скокна на 12-то место и сите во клубот изгледаат задоволно. Сепак овој пат предност им даваме на домаќините и очекуваме да победат уште во првото полувреме. Коефициентот во 1хBet за тоа е 2.00.

Нинберг – Дортмунд – 2/2

Домаќинот се уште има шанса да го избегне најлошото, но според досегашните игри тоа ќе биде тешка задача. Нинберг во минатото коло зеде важен бод од Хановер и чудно е што не го изгуби. На гостите не им оди во последно време и во Бундеслигата врзаа две реми, а од Купот беа елиминирани. Време е Дортмунд да стави крај на таа серија, а Нинберг е одлична шанса за тоа. Типуваме победа за Дортмунд уште во првото полувреме со коефициент 2.05 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*