Премиер лига 37 коло: Најва, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Уште малку и ќе се поздравиме со англиската Премиер лига до втората половина на август. Овој викенд се играат натпреварите од претпоследното 37 коло.

Брајтон – Манчестер Јунајтед – 2 @ 1.71 во 10Bet

На домаќинот им е потребен бод во преостанатите три натпревари за успешно да ја заврши првата сезона во Премиер лигата, после полни 34 години. Можно е Брајтон и со три порази да остане, но тоа зависи од конкурентите. Лошото за фудбалерите е списокот на преостанатите противници. Прво го дочекуваат Јунајтед, а потоа патуваат кај Сити и последно го дочекуваат финалистот од ЛШ, Ливерпул.

Стоук – Кристал Палас – 1 @ 2.65 во Unibet

Знаеме дека надежта последна умира, а во случајот со Стоук таа би можела да се покаже како филозофија. Одамна се отпишани, а во последните три кола ремизираа со Ливерпул и Вест Хем. За да опстанат треба да ги победат преостантите натпревари, но и другите резултати да се поклопат. Веруваме дека „орлите“ ќе паднат во Стоук, иако од последниот триумф поминаа три месеци.

Бормут – Свонси – Г.Г @ 1.74 во 10Bet

Веројатно и бод ги задоволил двете екипи, но Англичаните не умеат да играат по такви ноти. Велшаните изгубија дома од Челзи, а после гостувањето кај „црешите“ имаат два натпревари со директните конкуренти од дното на табелата. Мислиме дека ќе има голови на двете страни.

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!

Лестер – Вест Хем – Г.Г @ 1.74 во 10Bet

Добро е за „лисицте“ што на сезоната и дојде крајот. Бившиот шампион во последните четири натпревари освои само бод, а во минатото коло е испратен со „петарда“ од Кристал Палас. Опстанокот на Вест Хем се уште не им е обезбеден, па бодовите им се многу важни. Ниту Лестер не смее да се коцка, па очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни.

Вотфорд – Њукасл – 0-2 @ 1.71 во Unibet

Њукасл со минимални порази од Евертон и Вест Бромвич во последните две кола ја упропастија низата од четири победи. Се наоѓаат на средината од табелата, па бодовите од Вотфорд не им значат ништо. Очекуваме затворен натпревар со мал број на голови.

ВБА – Тотенхем – 2 @ 1.41 во 10Bet

Екипата од Бирмингем и званично е второлигаш после претходното коло во кое го победија Њукасл на гости. Ако играше ВБА цела сезона како во претходните три рунди, сега би конкурирал за пласман во европските купови, а не би се простувал од навивачите и Премиер Лигата. На Тотенхем им се потребни бодови за заверка на пласманот во Лигата на шампионите, па веруваме во нивна победа.

Евертон – Саутемптон – 0-2 @ 1.71 во Unibet

Еден од најтешките натпревари за прогнозирање во ова коло. „Светците“ издвоија победа каде што требаше, но се уште се далеку од спас. Пораз на Гудисон не е опција бидејќи тешко тоа би се надоместило во останатите натпревари. Домаќинот Евертон нема никакви грижи и игра само за гордост и престиж.

Манчстер Сити – Хадерсфилд – 3+ @ 1.33 во 10Bet

Хадрсфилд од екипа во златната средина, постана еден од главните кандидати за испаѓање со сполет на чудни околности. Неочекуваниот пораз од Евертон во минатото коло ги доведе на 16-то место и на само три бода од црвената линија. После гостувањето кај Сити, им следува Челзи, па Арсенал. За сити нема што да се каже, играат за себе и за рекордите. Типуваме на голови.

Арсенал – Барнли – 3+ @ 1.76 во Unibet

На расположението од домаќините влијае мечот од Мадрид. Мора да признаеме дека не беа лоши во последните натпревари, иако фортуната ги напушти на Олд Трафорд, па Фелаини постигна гол во продолжението. Барнли е најпријатното изненадување оваа сезона во Премиер Лигата, па веруваме дека се задоволни од постигнатите резултати. Гостите ќе притискаат, а во такви ситуации головите се неизбежни.

Челзи – Ливерпул – Г.Г @ 1.68 во 10Bet

Во еден момент изгледаше дека овој натпревар нема ништо да решава, но сепак не е така. Момците на Јирген Клоп мора да размислуваат на финалето, а за разлика од нив Челзи нема никакви грижи. Сепак евентуалното реми на Стемфорд Бриџ ќе одговори на сите прашања кои лебдат во воздухот.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*