Бундеслига 5-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 5-то коло во Бундес лигата кое ќе ни донесе неколку возбудливи дуели.

Шалке – Мајнц 1

Шалке не ја отвори добро сезоната и во првите две кола освои само еден бод, но потоа следеа две големи победи. Поради тоа со голема самодоверба ќе влезе во овој меч, а домашниот терен сигурно ќе биде голема предност. Од друга страна Мајнц има само 3 бода и сигурно го чека грчевите борба за опастанок. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со квота од 1.66.

Баер Леверкузен – Унион Берлин 3+

„Фармацевтите“ одлично ја отворија сезоната, но потоа следуваше пад на формата. Минатото коло доживеа тежок пораз во Дортмунд, а потоа беше шокиран и во ЛШ. Ова е одлична можност Леверкузен да се врати на победите, бидеќи има противник по мерка. Сепак, Унион Берлин нема да пристигне со „бело знаме“ и сигурно ќе се бори. Двата тима играат отворен фудбал со многу голови, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“. Коефициентот во Bet365 е 1.44.

Баерн Минхен – Келн 1-1

Баварците и оваа сезона се први фаворити за титулата, но во четири меча веќе запишаа две ремија, па повеќе немаат право на кикс. Новите засилувања веќе почнаа да се покажуваат во добро светло, па ова за Баварците би требало да бидат лесни три бода. Келин игра лошо оваа сезона, има само три бода и сигурно ќе се бори за опстанок, па нема на што да се надева на ова гостување. Нашиот предлог е чиста победа на домаќинот на полувреме и на крај во William Hill со квота 1.40.

Фрајбург – Аусбург ГГ

Фрајбург е најпријатното изненадување оваа сезона во Германија и моментално се наоѓа на третото место. Во првите четири кола запиша три победи и сигурно ќе сака да продолжи во ист ритам. Има одлично расположен напад, кој е еден од најефикасните во лигата. По традиција овие два тима играат натпревари со многу голови, па нашиот предлог е „двата тима даваат гол“. Тоа може да го изиграте во 1xBet со квота 1.70.

Херта – Падерборн 1

Херта е најголемо разочарување од почетокот на сезоната и се наоѓа на последното место со само еден освоен бод. Ова е шанса тимот од Берлин конечно да ја запише првата победа, бидејќи има противник по мерка, но и квалитет за да излезе од зоната за испаѓање. Падерборн исто така има само еден освоен бод, па овој натпревар важи за „дерби на дното“. Веруваме дека домаќинот ќе ги освои трите бода, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.70.

Вердер Бремен – Лајпциг 3+

Вердер сезоната ја отвори со два порази, но потоа следеа две победи, па сигурно во овој дуел влегува со голема самодоверба. Овој тим игра „топло-ладно“ и е доста непредвидлив оваа сезона, а карактеристично е што постигнува и прима многу голови. Од дрига страна Лајпциг игра одлично и моментално е лидер на табелата, па поради тоа е и фаворит на овој меч. По традиција двата тима играат натпревари со многу голови, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“ во William Hill со квота 1.44.

Борусија Мехенгладбах – Фортуна Дизелдорф 1

Дуел на два тима од средината на табелата. Домаќинот има поголеми амбиции оваа сезона и сигурно според квалитетот ќе се бори за излез во Европа. Борусија важи за домашен тим кој најголем број од бодовите ги собира на домашен терен, па е фаворит за трите бода. Фортуна покажа дека е „тврд орев“ оваа сезона, но тешко дека ќе може да дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.61.

Ајнтрахт Франкфурт – Борусија Дортмунд ГГ

Ова е најинетресниот дуел во ова коло и очекуваме возбудлив натпревар со многу голови. Ајнтрахт оваа сезона игра „топло-ладно“, но карактеристично е што има ефикасен напад и до сега секогаш постигнуваше барем еден гол. Од друга страна „милионерите“ се борат за титулата, имаат моќен тим и на ова гостување доаѓаат по трите бода. Веруваме дека ќе има голови на двете страни, па нашиот предлог е „двата тима даваат гол“. Тоа може да го изиграте во Bet365 со квота 1.50.

Волфсбург – Хофенхајм – ГГ

Волфсбург изненадувачки добро ја започна новата сезона и во изминативе четири кола се уште не се поразени. Тие врзаа на почеток две победи, а веднаш потоа и две реми, па собраа вкупно 8 бода. Хофенхајм направи многу неочекувани киксови и време е овој тим да започне со позитивни резултати, но сега се пред тежок испит. Овде очекуваме отворен натпревар и по еден гол на двете страни. Коефициентот за тоа изнесува 1.50 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*