Тикет на денот (петок, 04.05.2018)

Се ближи крајот на на скоро сите првенства, а овој петок е еден од ретките што е богат со обложувачка понуда.

Башакшехир – Сиваспор – 1 @ 1.33 во 10Bet

После победата од Галатасарај над Бешикташ во минатото коло, Истанбул Башакшехир остана единствен следбеник на Галата, со реални шанси да ги стигне. Три кола пред крајот на првенствата, Галатасарај има 1 бод повеќе од нив, 2 од Фенер и 3 од Бешикташ. Нема да им биде лесно против Сиваспор која две последователни победи, но сепак домаќинот има квалитет, но и мотив.
Регистрирај се на 10Bet

Краковија – Сласк – Г.Г @ 1.74 во Coinbet24

Во плеј аутот од полската лига се сретнуваат две екипи од горниот дел. Краковија е прва, додека Сласк е трет. Двете екипи изборија опстанок и до крајот ќе играат само за престиж. Двете екипи играат ефикасно, па затоа одлучивме да типуваме на голови.
Регистрирај се на Coinbet24

Амијен – ПСЖ – 2 @ 1.33 во Coinbet24

Парижаните веќе одамна станаа нови шампиони на Франција. И покрај тоа, продолжуваат со победи, сакајќи да ги соборат сите рекорди. Доколку победат на последните три натпревари, ќе стигнат до 100 бода, а тоа е причината зошто веруваме во нивниот триумф. Амиен е екипа која обезбеди опстанок и ја исполни својата цел. Нашиот тип е „кец“.
Регистрирај се на Coinbet24

Славен Белупо – Динамо Загреб – 2 @ 1.39 u 10Bet

Динамо се многу блиску до титулата, која на општо изненадување, минатата сезона заврши во Ријека. До крајот на шампионатот остануваат уште 4 кола, а Загрепчаните имаат шест бода повеќе од бранителите на титулата. Навивачите се лути поради поразот од Ријека, па затоа ќе мора да го оправдаат тоа.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*