Серија А 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Тешки натпревари не очекуваа во ова коло во Серија А. Дали ќе биде познат шампионот или ќе се закомплицира работата ќе видиме наскоро …

СПАЛ – Рома -0-2 @ 1.80 во 10Bet

Ако постои момент во кој СПАЛ може да ја изненади Рома, тоа е овој. Римјаните потполно се сконцентирани на дуелот против Ливерпул, без разлика колку им значи новото учество во елитното натпреварување следната сезона. Домаќините се во добра форма и нема загубено на последните 8 натпревари. Веруваме во затворен дуел и мал број голови.

Сасуоло – Фиорентина – x2 @ 1.39 во 10Bet

Фиорентина претрпи пораз од Лацио во последниот натпревар каде што прикажаа една одлична фудбалска претстава. Тие ја прекинаа одличната серија со реми натпреварот против СПАЛ и поразот од Лацио. Од друга страна Сасуоло извлече важна победа против Верона и се оддалечи од критичните позиции. Ние веруваме дека Фиорентина нема да биде поразена.

Милан – Беневенто – 1/1 @ 1.66 во Unibet

Петте последователни натпревари без победа ги згаснаа последните надежи за Милан во Лигата на шампиони. Беневенто храбро се држеше, но сепак тоа не беше доволно за да останат во Серија А, па така ќе мора да се вратат во Серија Б. Од Милан очекуваме победа уште во првото полувреме.

Каљари – Болоња – 1 @ 1.95 во 10Bet

Ова е добра прилика за тимот од Сардинија да направи одлучувачки чекор кон опстанокот и останатите натпревари да ги изигра без тензии. Кај нив гостува Болоња, која веќе одамна игра „пријателски“ натпревари бидејќи опстанокот им е обезбеден. Каљари не игра нешто посебно, но сега има силен мотив за победа.

Аталанта – Торино – Г.Г @ 1.83 во 10Bet

Натпреварот кој може да одлучи кои екипи ќе одат во Лига Европа. Аталанта е во одлична позиција, но победата за гостите би ги ставила во неизвесност. Домаќинот е фаворит, но гостинот е максимално непредвидлив. Ние типуваме на голови во двете мрежи.

Киево – Интер – 0-2 @ 1.76 во Unibet

Најмалерозната екипа во завршетокот на сезоната, убедливо е Киево. Останаа без бодови неколку пати во судиското продолжене, а во последните два натпревари не примија гол. Опстанокот им е се уште далеку, а и распоредот не им е баш како што треба. Интер лошата серија ја прекина против Каљари и четири пати им ја затреси мрежата. Оваа победа им е многу важна, но очекуваме еден тврд меч без голови.

Лацио – Сампдорија – 1 @ 1.30 во 10Bet

Лацио со победата на Фиренца ја преброди кратката криза која го зафати после натпреварот во Салцбург и слабото издание во градското дерби. Повторно држат позиција која води во Лига на шампиони, но мора да ја победат Сампдорија. Гостите играат лошо во последно време, па веруваме дека Лацио нема да се соочи со поголеми потешкотии.

Удинезе – Кротоне – 0-2 @ 1.66 во Unibet

Ова е двобој за опсанок. Двете екипи се во катастрофална форма, а тоа посебно се однесува на домаќините кои се во катастрофална форма и се 10 последователни натпревари без ниту еден бод. Кротоне во последниот натпревар зеде важен бод и тоа од Јувентус. Нашето предвидување е дека Кротоне ќе победи, но и дека на натпреварот ќе има мал број голови.

Јувентус – Наполи – 1 @ 2.05 во 10Bet

Овој дуел го прогласуваме за дерби на сезона кој сите го чекаме. Четири бода повеќе има актуелниот шампион и со победа се би било решено. Потфрли Јувентус во последното коло против Кротоне, а Наполи тоа го искористи против Удинезе. Сепак ние веруваме во домаќините и сметаме дека нема ќе го надиграат Наполи и ќе запишат уште една титула.

Џенова – Верона – 0-2 @ 1.80 во Unibet

Верона имаше сјајна прилика во последните четири кола и го зголеми бодовното салдо, бидејќи играше со екипи од долниот дел од табелата. Од друга страна на Џенова не им се кој знае колку потребни бодовите, па затоа очекуваме еден натпревар каде што нема да видеме многу голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*