Ви дадовме одлична најава за вонредното коло во Серија А: Погодени 8 од 10 типови!

Нашиот тим напорно работи за секое идно коло од Топ 4 фудбалски лиги во Европа. Максимално се трудиме да ви напишеме што да очекувате во тоа коло, а исто така даваме и предлог типови.

Бевме доста успешни за последното вонредно коло во Италија и погодивме 8 од 10 типови, а тоа што го промашивме не беше нереално.  Дуелот помеѓу Наполи и Удинезе го типуваме 1-1 на полувреме и на крај. Иако Наполи загуби во 41-та минута, сепак до полувреме успеа да изедначи и на крајот да издвои убедлива победа од 4-2.

Втор промашен натпревар беше Беневенто – Аталанта. Нашето очекување беше дека во најмала рака ќе видиме голови на двете страни, но сепак отпишаните Беневенто не успеаа да постигнат гол против тимот од Бергамо.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*