Тикет на денот (сабота, 21.04.2018)

Колку и да мислиме дека финишот од првенствата е вистински момент за земање пари од кладилница, мора да внимаваме. Нашата задача е да ги одбегнеме тие натпревари.

Кардиф – Нотингем Форест – 1 @ 1.48 во 10Bet

Велшаните се блиску до пласман во Премиер Лигата и тоа директно како второпласирани во Чемпионшип. Супер поминаат со Фулам и зедоа важен бод, па се вратија на позицијата број 2. Победата над Нотингем не треба да изостане, иако тие во претходното коло ја прекинаа серијата од 6 натпревари без победа. Нивната форма е во пад, а немаат и некои посебни амбиции.
Регистрирај се на 10Bet

Рочдејл – Бредфорд – 1 @ 1.68 во 10Bet

Веруваме дека Рочдејл има многу поквалитетна екипа во однос на местото кое се наоѓа на табелата. Се уште се во зоната на испаѓање, но резултатот кој го постигнуваат во последните кола гарантира опстанок. Во последните 7 натпревари ги победи само лидерот Виган, но потфрлија во последниот натпревар кога изиграа 0-0 со Олдам. Сега има доаѓа Бредфорд, тимот кој ги изненади своите навивачи со триумф од 3-1 над Портсмут. Рочдејл нема многу избор, победата е императив, додека гостите се спокојни во средината на табелата.
Регистрирај се на 10Bet

Аланиаспор – Галатасарај – 2 @ 1.66 во Coinbet24

Галтасарај ги шокираше своите навивачи со поразот од Акхисар во ревашот од полуфиналето на Купот. Ништо не им вредеше победата од 2-1 на гоститински терен, кога Акхисар славеше во Истанбул со 2-0. Турското првенство е најинтересно во Европа во финишот, бидејќи 4 екипи рамноправно се борат за трофејот. Галатасарај има предност од еден бод, но се уште не е готово. Аланиаспор знае дека биде опасна на домашен терен и освен тоа се бори за опстанок. Сепак ние сметаме дека доколку Галатасарај сака мир на трибините мора да си однеси три бода од овој натпревар.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*