Најава, анализа и најдобри коефициенти за бараж натпреварите за СП 2018

Светско Првенство

Во центарот на вниманието наредните неколку дена ќе бидат бараж натпреварите од европската зона за пласман на Светско Првенство во Русија. Јасно е дека не очекува една интересна недела со привлечни натпревари, како од фудбалска, така и од обложувачка гледна точка. Ние ги избравме најдобрите коефициенти од понудите на онлајн обложувалниците, па на вас ви останува само да го изберете типот и да заработите.

ХРВАТСКА – ГРЦИЈА

Четврток 09.11.2017, 20:45 часот, стадион: Stadion Maksimir ( Загреб )

Хрватска е голем фаворит и тоа не само на овој меч, туку е фаворит и за пласман на ова Светско Првенство. Првиот натпревар го игра дома, па според тоа се освен нивна победа ќе биде големо изненадување. Хрватите се навикнаа да одат директно на големите натпреварувања избегнувајќи го баражот, па дури и ова за нив беше неуспех. Од друга страна Грција заврши пред БиХ во својата група, но игра доста променливо. Јасно е дека оваа селекција ќе игра дефанзивно на Максимир и ќе биде презадоволна со реми. За победа на Хрватска најголем коефициент нуди Pinnacle и тоа 1.38. Во Bet365 може да го најдете најголемиот коефициент за реми, 4.75. Истата обложувалница го нуди и најдобриот коефициент за победа на гостите, 13.00.

Наш предлог:

Победа на Хрватска @ 1.38 во Pinnacle


СЕВЕРНА ИРСКА – ШВАЈЦАРИЈА

Четврток 09.11.2017, 20:45 часот, стадион: Windsor Park ( Белфаст )

Мечот во Белфаст е можеби најтешкиот за типување од сите бараж натпревари. Како да биде поинаку кога овде ќе се судрат двете репрезентации кои според игрите заслужија директен пласман во Русија. Гостите се благи фаворити, но во Белфаст е секогаш тешко да се игра. Северна Ирска на последните 17 натпревари дома има смао три порази и тоа два од Германија и еден од Хрватска. Според тоа јасно е дека се наоѓаат во неверојатна серија. Сепак и Швајцарија има одлична селекција, а и тие се во серија на гостински терен. На последните 7 гостувања имаат само еден пораз и тоа на последниот меч во Португалија. Најдобриот коефициент за победа на домаќинот е во Marathonbet и е 3.84, а во истата обложувалница за реми ќе добиете коефициент 3.16. За победа на Швајцарија во Bet365 е најдобриот коефициент и е 2.30.

Наш предлог:

Да паднат Под 2.5 гола @ 1.44 во 10Bet


ШВЕДСКА – ИТАЛИЈА

Петок 10.11.2017, 20:45 часот, стадион: Friends Arena ( Стокхолм )

Ако овој дуел се играше пред неколку години, Италија ќе беше апсолутен фаворит. Но сега фаворит на овој меч според нас нема, иако букмејкерите им ја препуштаат таа улога на италијанците. Италија стартуваше одлично во квалификациите, но при крајот дојдоа и разочарувачките резултати. Пораз од Шпанија со 3:0 и реми со Македонија на домашен терен. Вентура го промени стилот на игра и сега италија игра офанзивно против секоја екипа, но нема вистински лидери ако не се смета одличната одбрана. Шведска пак заврши пред Холандија во групата и заслужено се најде во баражот. Андерсон нема вистински лидер во селекцијата, но затоа тимската игра и кохезијата во тимот се на високо ниво и тоа е предноста на оваа репрезентација. За победа на Италија најдобар коефициент нуди 10Bet 2.33. За реми Marathonbet3.16, а за победа на Шведска, Bet3653.60.

Наш предлог:

Победа на Шведска или реми @ 1.67 во Unibet


ДАНСКА – РЕПУБЛИКА ИРСКА

Сабота 11.11.2017, 20:45 часот, стадион: Telia Parken ( Копенхаген )

Во Копенхаген ќе се одигра дуелот кој привлекува најмалку внимание. Нема изразит фаворит на овој двомеч и ова е огромна шанса за двете селекции по долг период да настапат на Светско Првенство. Данска е во подобра форма и на последните 9 меча нема пораз, забележувајќи 4 ремија и 5 победи. Р.Ирска пак е во променлива форма но во овој дуел влегува по одлучувачката победа над Велс на гости во Островското дерби. Тешко е да се предвиди овој дуел, но традицијата вели дека секогаш во меѓусебните мечеви на овие репрезентации имало голема ефикасност. За победа на Данска Unibet нуди најдобар коефициент – 1.74, во Marathonbet е најдобриот коефициент за реми – 3.70. За победа на Р.Ирска најдобар коефициент од 5.75 нуди Pinnacle.

Наш предлог:

Двете екипи да постигнат гол @ 2.25 во 1xBet