Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Може ли Уругвај да ги спушти на земја накострежените „петли“!?

Светското првенство во Русуија влегува во завршна фаза, а денес на програмата се двата четвртфинални натпревари. Репрезентациите на Франција и Уругвај во 16 часот во Нижни Новгород ќе одлучат кој ќе биде првиот полуфиналист на […]

Мундијал
Вести

Мундијалското 1/4 финале е на прагот: Ова е понудата од обложувалниците!

На долгоочекуваното Светско првенство кое се одржува во Русија оваа година му се гледа крајот. 1/4 финалето само што ќе започни, а обложувачката еуфорија е се поголема. Мора да признаеме дека овој Мундијал ни приреди […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Ден кога младите Англичани треба да пораснат!

Денес завршува одминафиналната прогама на Светското првенство и четири репрезентации ќе се борат за двата преостанати билети во четвртфиналето. Денешната програма ќе ја отворат репрезентациите на Шведска и Швајцарија во Санкт Петербург. Двете селекции не […]

србија - бразил
Анализа на натпревари

Натпревар на денот: Србија – Бразил, веројатни состави, коефициенти…Можат ли Србите до изненадување?

На Мундијалот во Русија полека се доближуваме кон самиот крај на групната фаза, а денес е пред последниот ден во кој ќе се играат натпревари по групите. Секако, најинтересниот натпревар се игра вечерва (за овие […]

видео анализа
Анализа на натпревари

Кладење.мк со видео анализа за натпреварите од Мундијалот! (26.06.2018)

Јовица и Петар и денес се со вас да ви помогнат при анализата и изборот на натпревари од Мундијалот во Русија.  За денес на распоредот ги имаме натпреварите помеѓу: Австралија – Перу Данска – Франција […]

Вести

Има ли Аргентина се уште пулс, или ќе биде ставена на апарат за дишење!

Денес на програмата имаме три натпревари на Светското првенство, а сите очи ќе бидат вперени во дуелот Хрватска – Аргентина од групата Д. Финалистот од претходниот Мундијал, Аргентина излегува денес во 20 часот во Нижни […]

видео анализа
Анализа на натпревари

Кладење.мк со видео анализа за натпреварите од Мундијалот! (19.06.2018)

Како што имавме видео анализи во изминативе денови, така и денес решивме на малку подруг начин да ви ги анализираме натпреварите за денес од Светското првенство во Русија. На распоредот ги имаме следните натпревари: Колумбија […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

НАЈАВА МУНДИЈАЛ ДЕН 6: Состави, квоти, предлог тип!

Денеска со двата натпревари од група Х завршува првото коло од групната фаза на Светско првенство во Русија. Во 14 часот во Саранск ќе се судрат репрезентациите на Колумбија и Јапонија. Колумбија беше хит на […]

Вести

После изненадувачките резултати, коефициентите за победник на Мундијалот драстично променети!

Скоро сите обложувалници во светот по повод Светското првенство во Русија ни прикажаа коефициенти за победник на Мундијалот, а исто така и за победник во групата. Во изминативе неколку дена се случија и неколку, а […]

светско првенство
Вести

Светско првенство Група Г – Еден натпревар ќе го одлучи текот на Мундијалот

Групата Г една од поинетресните групи на Мундијалот и нејзиниот расплет може да го одреди понатамошниот тек на Светското првенство. Инаку на прв поглед не би требало да има изненадувања бидејќи има два изразити фаворити […]