Вести

Мајстор над мајсторите: Се обложил на Трамп пред 21 година, а денес веќе си ја исплати добивката!

Колку ли само 29 годишниот Џад Трамп го потресе снукер светот. Англичанецот дојде да го освои насловот Светски првак во снукер и покрај експонираните ѕвезди како Осаливен и Хигинс. Многу луѓе не веруваа во него […]

ракомет
Анализа на натпревари

Светското првенство во ракомет започнува: Кој е најголем фаворит и каде е нашата Македонија?

Дојде времето за почеток на Светското првенство во ракомет кое оваа година ќе се изигра во Германија и Данска. Честа за отворањето секако е на домаќините, односно на 10.01.2019 во 18:15 се игра се игра […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

ФИНАЛЕ НА МУНДИЈАЛОТ: Франција и Хрватска на чекор до бесмртноста – најава, кофициенти, состави

Стигнавме и до самиот крај на Мундијалот, денес се игра големото финале на Мундијалот! Хрватска ги сонува најубавите фудбалски соништа во кои веруваа само најхрабрите навивачи на оваа селекција. На стартот од првенството ја победија […]

Фудбалери типови
Вести

Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гачевски и Брдаровски со анализа и предлог типови за финалето на СП

Стигнавме до големото финале на Светското првенство во Русија. Франција или Хрватска е прашање сега. Двете репрезентации сосема заслужено се најдоа во финалето, Франција беше поубедлива но Хрватска покажа дека има генерација за неверојатни успеси. […]

Фудбалери типови
Вести

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со предлог типови за дуелот за трето место

Предпоследен ден на Светското првенство во Русија и ден за дуелот за третото место или популарно наречен “мало финале”. Белгија и Англија ќе бијат битка за бронзениот медал, во дуел кој според многумина е непопуларно […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Белгија и Англија се разочарани, но бронзата понекогаш свети како злато: Анализа и предлог тип!

Денес во 16 часот репрезентациите на Белгија и Англија по втор пат ќе ги одмерат силите на Мундијалот, но овој пат за освојување на бронзата. Двата тима се сретнаа во последното коло од групната фаза, […]

Фудбалери типови
Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со анализа и типови за денешното полуфинале

На ред е второто полуфинале на Светското Првенство во Русија. Хрватска и Англија ќе бијат битка за влез во финалето и дуел со Франција. Со свои анализи и предлог типови ќе ви помогнат Ќумбев, Брдаровски […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Франција и Белгија во битка да го освојат светот: Состави, анализа, предлог тип

Репрезентациите на Франција и Белгија денес во Санкт Петербург ќе го дадат првиот финалист на Светското првенство. Дербито на соседите според многумина ќе биде „финале пред финалето“, па победникот од овој меч ќе се смета […]

Фудбалери типови
Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гача и Брда со анализа и предлог тип за полуфиналето

Време е за полуфинале на Светското Првенство. Денес на програмата е можеби поинтересното полуфинале, помеѓу Франција – Белгија. Двете селекции покажаа одлични игри досега и која и да победи, тоа нема да биде незаслужено. Повторно […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

НАЈАВА четвртфинале: Шведска и Русија сонуваат за нови изненадувања – коефициенти, состави…

Вечерва се играат вторите четвртфинални натпревари на Мундијалот во Русија, по кои ќе го добиеме и парот за второто полуфинале. Од 16:00 часот на во „Космос Арената“ во Самара ќе играат Шведска и Англија, за […]