Вести

Манчестер Сити победи 9:0, овој човек го погодил точниот резултат и заработи богатство! (фото)

Maнчестер Сити во средата навечер во првиот полуфинален натпревар во Лига Купот го прегази треголигашот Бартон со 9:0. На полувремето беше се решено со оглед на тоа дека англискиот клуб имаше предност од 4:0. Иако […]

Вести

И ОВА Е ТЕШКО: Одиграл 14 НБА играчи и ги промашил СИТЕ (фото)

На социјалните мрежи може да се пронајдат многу тикети (добитни или недобитни), но едно од последната ноќ во НБА навистина се издвојува од останатите. Обложувач од Македонија се обидел со 20 денари да стигне до […]

Вести

За само 18 месеци заработиле 400.000 фунти само од обложување!

Во изминатите 18 месеци, Џевин и Алекс Вокер успеале да добијат околу 400.000 фунти обложувајќи се на фудбалски натпревари. Двајцата браќа кои моментално живеат во Лондон во многу скап стан, односно стан со прекрасен поглед […]

bet365
Бонус вести

Прверете ја вашата е-пошта: Подарок 10 евра за вечерашниот натпревар!

Денес започнува третото коло од Лигата на шампионите, а какво чувство би било тоа да немате изиграно ниту еден тикет. Можеби не е во прашање заработката, колку што е важно чувството на возбуда, а покрај […]

наместен натпревар
Вести

Експерт за обложување за ПСЖ – Звезда: Ниту азиската мафија не би можела да организира такво нешто!

Kристијан Калб, експерт за спортско обложување кој е со светско реноме за српскиот медиум „Вечерни новости“ даде интервју во кое го образложи своето мислење за обвинувањата од „Л’Екип“ дека Црвена Звезда го наместила натпреварот против […]

Вести

Стартува новата НБА сезона: Ова се најголемите фаворити!

Во сезоната 2018/2019 во НБА ќе се појават рекорден број на играчи од Европа – дури 67, а 17 (најмногу) доаѓаат од просторите на поранешна Југославија. Бројката од 17 кошаркари од просторите на поранешна Југославија […]

коефициенти
Вести

Секогаш на домашен терен натпреварите се 3+: Продолжуваа традицијата и денес?

Денес од 20:00 во рамките на 4-то коло од романската Прва лига се сретнуваат екипите на Динамо Букуреш и Виторул Коснтанца. За меѓусебните дуели на овие ривали постои една интересна традиција. Динамо Букурешт во новата […]

добитна серија
Совети

Добитна серија во обложувалница!?

Сигурно сте слушнале за добитна серија која означува непрекината добивка во некој одреден временски период во олбожувалница. Всушност дали тоа е знаење, среќа и како да ја задржете таа добитна серија ќе дознаете во продолжение […]

Совети

Како да се обложувате на фудбал и да бидете секогаш во плус?

Веруваме дека многу пати сте се запрашале како да бидете во сигурен плус од обложувалница, а одговорот на тоа прашање може да го најдете во овој текст. Добро, не во сигурен плус, бидејќи кладилницата е […]

No Picture
Тикет на денот

Тикет на денот (недела, 13.05.2018)

Многу работи ќе бидат појасни по денешните натпревари од Серија А. Токму затоа на нашиот Тикет на денот се најдоа два меча од Италија. Третиот меч е од Белгија, каде може да се реши прашањето […]