Секогаш на домашен терен натпреварите се 3+: Продолжуваа традицијата и денес?

коефициенти

Денес од 20:00 во рамките на 4-то коло од романската Прва лига се сретнуваат екипите на Динамо Букуреш и Виторул Коснтанца. За меѓусебните дуели на овие ривали постои една интересна традиција.

Динамо Букурешт во новата сезона влезе со скор 1-1-1 и гол разлика од 7:7. Го совладаа Волунтари, додека на гостувањето кај Стеауа беше 3:3, а претрпеа пораз од Газ Метан.

Виторул Костанца го има истиот скор, но со гол разлика од 3:3. На домашен терен издвоија победа со Волунтари, ремизираа со Конкордија, а пораз дожвивеаа од Калараси.

Секогаш кога се сретнуваат овие ривали на теренот од Динамо Букурешт сме виеле најмалку три гола, па затоа типуваме 3+, a коефициентот во Coinbet24 е 1.90.

динамо букурешт

Изиграј го овој натпревар во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*