Како да се обложувате на фудбал и да бидете секогаш во плус?

Веруваме дека многу пати сте се запрашале како да бидете во сигурен плус од обложувалница, а одговорот на тоа прашање може да го најдете во овој текст.

Добро, не во сигурен плус, бидејќи кладилницата е коцка и се зависи од среќата и апсолутно никој не може да ви гарантира сигурна добивка, но со овие совети ќе бидете во подобра позиција од претходно и на некој начин ќе ги зголемите шансите за добивка.

Форма на екипата

Секогаш погледнете во каква форма е екипата која планирате да ја играте, односно задолжително погледнете дали е оправдана ии не. Освен резултатите во последните натпревари, фрлете око и на статистиката, а така ќе дознаете дали оправдано победувале и дошле до моменталнта форма или еден од факторите била среќата.

Меѓусебните дуели

Низ историјата се навикнавме дека има некои екипи кои едноставно не знаат да играат против други. Некои екипи се одлични против сите, но имаат противник кој никогаш не го победиле на домашен терен. Исто така со прегледот на меѓусебните дуели може да најдете и дуел кој игра 3 за 3.

Фантастично: Направи депозит од најмалку 60 денари и добиј 100% бонус до 6000 денари во 1xBet!

Вести

Од вестите може да дознаете многу, од повреди и суспензии, до неусогласување на тренерот со играчите и слично. Сите тие вести можете да ги искористите за да избегнете некој натпревар, се разбира доколку има недостаток на клучни играчи, шансите за победа на тој тим се намалени.

Распоред

Ако Јувентус игра против Џенова и сите се обложуваат на негова победа, вие погледнете пошироко. Погледнете го распоредот во следните недели и состојбата на табелата. Доколку се наоѓа неколку бодови во предност од второпласираната екипа, а за четири дена игра нокаут фаза од ЛШ против Реал Мадрид, можно е на овој натпревар да излезе со комбиниран состав.

Не брзајте

Дозволете си доволно време за анализирање и бирање на парови кои ќе ги одиграте. Внимавајте на сите фактори кои ги наведивме и внимателно одлучете што понатаму. Доколку брзате, најверојатно нема да ги забележете сите информации, а тоа може да ве кошта пари. Исто така многу е важно да не вложувате повеќе од планираното, бидејќи во кладилница се е можно.

1 Trackback / Pingback

  1. Како да се обложувате на фудбал и да бидете секогаш во плус? - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*