Тикет на денот (недела, 13.05.2018)

Многу работи ќе бидат појасни по денешните натпревари од Серија А. Токму затоа на нашиот Тикет на денот се најдоа два меча од Италија. Третиот меч е од Белгија, каде може да се реши прашањето за титулата.

Стандард Лиеж – Бриж – ГГ @ 1.51 во 10Bet

Стандард Лиеж е втор, а Бриж е прв на табелта со предност од 4 бода. Според тоа, ова е последна шанса за домаќинот да се доближи до шампионската титула. Од друга страна победа за Бриж ќе значи шампионска титула. По традиција овие две екипи играат доста ефикасно во меѓусебните дуели. Освен тоа и едните и другите се наоѓаат во одлична голгетерска форма, па не ни останува ништо друго освен да очекуваме голови и на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

Кротоне – Лацио – 2 @ 1.84 во Coinbet24

После вчерашнкиот кикс на Интер, денес Лацио има „меч топка“ за пласман во Лигата на шампиони. И покрај отсуството на неколку важни фудбалери, тимот на Инзаги е далеку поквалитетен од противникот. Кротоне е незгоден противник на домашен терен, особено поради фактот што се бори за опстанок во лигата. Сепак, ние веруваме дека римскиот клуб ќе ги освои трите бода.
Регистрирај се на Coinbet24

Рома – Јувентус – ГГ @ 1.82 во Coinbet24

Дерби на колото во Серија А после кое најверојатно ќе слават двата тима. На Јувентус му треба еден бод да биде шампион, а на Рома еден бод за пласман во ЛШ. Двата тима имаат ефикасни напади, играат одлично и очекуваме голови на двете страни.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 5.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*