Манчестер Сити победи 9:0, овој човек го погодил точниот резултат и заработи богатство! (фото)

Maнчестер Сити во средата навечер во првиот полуфинален натпревар во Лига Купот го прегази треголигашот Бартон со 9:0.

На полувремето беше се решено со оглед на тоа дека англискиот клуб имаше предност од 4:0. Иако Гвардиола настапи со комбиниран состав, симпатичниот Бартон немаше никакви шанси, а колку Сити доминираше зборуваат 28-те удари кон голот.

Коефициентот на победа на англискиот шампион во обложувалниците изнесуваше 1.05, но додека Сити ја полнеше мережата на Бартон навивачот на „граѓаните“ Фил Томпсон одиграл точен резилтат – 9:0! Покрај тоа тој додал и Де Брујн да биде стрелец.

На овој тип тој вложил 21.80 фунти и си добил 8.196 фунти!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*