специјал тикет
Вести

Специјал тикет за натпреварот Розенборг – БАТЕ – коефициент 34

Денес се играат реванш натпреварите од квалификациите за ЛШ, а еден натпревар од нив е дуелот помеѓу Розенборг и БАТЕ Борисов. Во првиот натпревар тимот на БАТЕ Борисов беше подобар и победи со 2-1, па […]

Анализа на натпревари

Анализа и предлог типови: Звезда со победа да го завери пласманот во третото квалфикациско коло!

Денес не очекува продолжението од квалификациите за пласман во ЛШ, а овој пат за вас го анализиравме натпреварот помеѓу ХЈК Хелсинки и Црвена Звезда. Хелсинки: Приоритет е домашниот шампионат! Слободно може да кажеме дека оваа […]

традиција
Анализа на натпревари

Ефикасен натпревар со одлична квота не очекува денес во Тајланд!

Денес од 15:00 во рамките на тајландската Таи лига се сретнуваат екипите на Ратшабури и Самут Пракан. Ратшабури се наоѓа на 10-та позиција и досега има освоено 24 бода преку 7 победи, 3 реми и […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (31.07.2019,19:00) КАРАБАГ – ДАНДАЛК

ДОМАЌИНОТ Е ПОКВАЛИТЕТЕН  Меѓународен, ЛШ, 31.07.2019: Карабаг – Дандалк  ТИП 1 Резултат: 2-0 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Карабаг и Дандалк од рамките на квалификациите за ЛШ. Карабаг има далеку поголемо […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (31.07.2019)

Очекуваме денес уплатата да биде точен показател, бидејќи распоредот е доста интересен и укажува на победа за домаќинот. Розенборг – БАТЕ  – 1 @ 1.74 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 25.594 евра. За победа […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (среда, 31.07.2019)

Последниот ден од јули е исполнет со натпревари од квалификациите за ЛШ, како и натпревари од пониските германски лиги. Карабаг – Дандалк – 1 @ 1.57 во 1xBet Без победник беше завршен првиот дуел во […]

трки со кучиња
Вести

Трките со кучиња се уште постојат, а еве каде да се обложите!

Трките со кучиња беа дел од секоја обложувалница во минатите години, но како што изминува времето речиси и невозможно е да се најде овој вид на спорт во локалните обложувалници. Сепак онлајн обложувалниците не го […]

Вести

Моцарт те наградува: Биди и ти дел од оваа приказна!

Една од најпознатите обложувалници во Македонија, Моцарт, не престанува со изненадувањата за своите клиенти. Тие овој пат решија да подарат Sony Play Station 4, смарт телефон, електричен тротинет и смарт часовник. Мора да нагласиме дека оваа наградна […]

традиција
Анализа на натпревари

Традицијата „вели“ мал број голови со супер квота!

Денес од 16:00 во украинската лига за млади се сретнуваат екипите на Олександрија и Шахтјор. Олександрија во текот на минатата сезона успеа да го земе второто место и да оствари 21 победа, 6 реми и […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (30.07.2019,20:00) БАЗЕЛ – ПСВ

ОТВОРЕН РЕВАНШ НАТПРЕВАР Меѓународен, ЛШ, 30.07.2019: Базел – ПСВ  ТИП ГГ Резултат: 2-1 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Базел и ПСВ од рамките на квалификациите за ЛШ. Во првиот натпревар ПСВ […]