Премиер Лига: Денес четири натпревари во Англија, меѓу кои и големо дерби

Премиер Лига

После речиси двонеделната пауза поради репрезентативни обврски на фудбаерите, се враќаат возбудувањата во Премиер Лигата. Во сабота на програмата се четири натпревари меѓу кои и дербито меѓу Тотенхем – Манчестер Сити.

Њукасл – Челзи – 2

Чудна сезона има Њукасл и навистина е тешко да се предвидат нивните натпревари. Играат топло-ладно од почетокот повремено влегувајќи во добри серии. Имаа тежок распоред на минатите четири меча во одиграа солидно освојувајќи четири бода во таа серија – два порази од Јунајтед и Саутемптон, реми со Вулвс и победа над Евертон. Сега пак им доаѓа Челзи, но после овој дуел Њукасл ќе може да здивне. Челзи секако е фаворит на овој меч и пред паузата беше одличен со четири победи во низа но сега ќе има навистина тешка задача. Сепак ќе одиграм 2 со коефициент 1.50 во 10Bet.

Астон Вила – Брајтон – ГГ

Уште еден тежок меч за типување. Астон Вила по онаа неверојатна победа над Ливерпул со 7:2 славеше и над Лестер, па дожвеа два порази од Лидс и Саутемптон. Сепак, минатото коло славеа над уште еден голем фаворит – Арсенал со 0:3. Веќе се може да се очекува од оваа екипа. Од друга страна Брајтон по добриот старт влезе во катастрофална серија и има четири порафзи и три ремија на последните седум меча. Интересно е тоа што н аниту еден натпревар од оваа негативна серија не беа надиграни па дури и во поразите од Манчестер Јунајтед, Евертон и Тотенхем. Мислам дека е време да влезат во позитивна серија, но тешко е да се игра против Астон Вила и ќе предложам ГГ со коефициент 1.67 во 1хBet.

Тотенхем – Манчестер Сити – ППХ

Ова е дерби на колото и секако дерби на денот во Англија, но и пошироко. Повторно дуел помеѓу Мурињо и Пеп, а кога тие двајца играат меѓу себе, секогаш има еден куп тактизирање и надмудрување. Немојте да очекувате офанзивен фудбал или премногу голови. Нема сомнеж дека фаворит е Сити и таа ќе биде екипата која ќе го диктира темпото на овој натпревар. Освен тоа тимот на Сити е катастрофален сезонава, барем според сопствените стандарди и се наоѓа на 10-то место, па сега секој загубен бод понатаму ќе биде значителен удар врз тимот. Можете да одиграте 0-2 гола, но јас ќе одиграм ППХ со коефициент 2.40 во 1хBet.

Манчестер Јунајтед – ВБА – 1 и Т12+

Очекувам победа на домаќинот. Му се тресе столчето на Солскер со секој одминат меч. Како да биде поинаку кога тимот е на 14-то место. Среќа за Солскер што славеа над Евертон на гости со 1:3 минатото коло,а потоа имаше доста време да ги консолидира редовите поради паузата. Но ВБА е уште поочајна и со само три бода од три ремија сеуште ја чека првата сезонска победа. Но тоа треба да го бара против екипи од својот ранк. Ќе одиграм комбиниран тип 1 и Т12+ со коефициент 1.63 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*