Ливерпул - Евертон
Анализа на натпревари

Ливерпул – Евертон: Мерсисајд дербито секогаш нуди голема борба и неизвесност

Би било лудо да се нарече овој натпревар “второ дерби” ова коло во Премиер Лигата, покрај мечот Манчестер Јунајтед – Тотенхем. Ако се тргне настрана моменталниот квалитет на екипите, ова е поголемо дерби од било […]

Мурињо
Анализа на натпревари

Ман.Јунајтед – Тотенхем: Мурињо се враќа на Олд Трафорд, но како агресор

Манчестер Јунајтед е домаќин на Тотенхем во еден од најинтересните натпревари од 15-то коло во англиската Премиер Лига. Враќањето на Мурињо на Олд Трафорд за прв пат откако доби отказ од тимот е привлечно само […]

Љунберг
Анализа на натпревари

Норвич – Арсенал: Може ли Љунберг да ги врати насмевките на навивачите на Арсенал!?

Отказот кој го доби Емери од Арсенал го привлекува вниманието на островот овој викенд. Сите со нетрпение очекуваат да видат како ќе изгледа Арсенал без него на клупата. Љумберг е привремено решение, а Норвич е […]

Аубамејанг
Анализа на натпревари

Арсенал – А.Франкфурт: На Арсенал му е потребен бод, но на Емери му се потребни сите три бода

Еден од најинтересните натпревари од 5-то коло во фудбалската Лига на Европа ќе се одигра на Емирати во Лондон. Арсенал е домаќин на Ајнтрахт Франкфурт и е пред императин да победи. Искрено, на Арсенал му […]

Шефилд Јунајтед - Манчестер Јунајтед
Анализа на натпревари

Шефилд – Ман.Јунајтед: Може ли тимот на Солскер против најголемото изненадување во Премиер Лигата

Шефилд Јунајтед е домаќин на Манчестер Јунајтед во единствениот меч од Премиер Лигата кој е на програмата во недела. Јунајтед е фаворит, но Шефилд влегува во овој натпревар од подобра позиција на табелата, нешто во […]

Манчестер Сити - Челзи
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Сити – Челзи, домаќинот не смее да си дозволи кикс против разиграниот Челзи

Дербито на колото во англиската Премиер Лига ќе се одигра на Етихад, каде Манчестер Сити е домаќин на Челзи. Сити нема веќе право на грешки, ако сака да остане во чекор со Ливерпул, но Челзи […]

Стојановски
Анализа на натпревари

Македонија – Израел: Македонија има три порази на три меча од Израел во Скопје, но време е за победа

Македонија ги завршува квалификациите за пласман на Европското Првенство на домашен терен против Израел. Со победа можеме да бидеме трети, а тоа ќе биде најголем успех до сега. Но со пораз, ќе бидеме предпоследни, што […]

Македонија
Анализа на натпревари

Австрија – Македонија: Македонија десеткувана и без седум репрезентативци по изненадување во Австрија

Во предпоследното коло од Групата Г во квалификациите за пласман на ЕУРО 2020, Македонија гостува кај Австрија. Поразот од Австрија со 1:4 во Скопје беше еден од најтешките за Македонија во последно време, но сега […]

Северна Ирска - Холандија
Анализа на натпревари

Северна Ирска – Холандија: Ирците веруваат во чудо, но Холандија се бори за првото место

Северна Ирска сака да ја искористи својата последна шанса за пласман на ЕУРО 2020 и тоа против Холандија. Само со победа тие ќе имаат надеж за пласман на Европското Првенство, но Холандија бие битка со […]

Азербејџан - Велс
Анализа на натпревари

Азербејџан – Велс: Домаќинот за престиж, Велс со големи шанси за пласман на ЕУРО 2020

Азербејџан е домаќин на Велс во рамки на групата Е од квалификациите за пласман на ЕУРО 2020. Ова е една од најнеизвесните групи, бидејќи четири селекции имаат шанси за пласман на континенталниот шампионат, но за […]